گروه" شهرزاد" در نیاوران روی صحنه می‌رود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 641

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گروه

گروه" شهرزاد" در نیاوران روی صحنه می‌رود

گروه
گروه" شهرزاد" در نیاوران روی صحنه می‌رود

گروه موسیقی سنتی" شهرزاد" چهارشنبه 30 تیرماه ساعت ٢١ درسالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران به اجرای برنامه می‌پردازد. به گزارش ایلنا؛ گروه شهرزاد به سرپرستی آذر زرگریان و خوانندگی بهادر صحت، با اجرای 10 قطعه برای علاقمندان روی صحنه می‌رود.

آذر زرگریان آهنگساز و تنظیم کننده این گروه با بیان اینکه گروه "شهرزاد" در دو بخش اجراخواهد داشت، گفت: رپرتوار بخش اول با قطعاتی در دستگاه چهارگاه اجرا می‌شود، در این پارت اولین قطعه، تصنیف موج دردستگاه بیداد همایون با اشعاری از فروغ فرخزاد آغاز می‌شود که آهنگ و تنظیم این کار از ساخته‌های خودم است .

سرپرست این گروه با بیان اینکه، در ادامه پارت اول یک قطعه یک ضربی با چهار مضراب در چهارگاه را خواهیم داشت که آن نیز از ساخته‌های خودم است، افزود: در این پارت اجرای تصنیف" شوق طلب" که درسال 74 آن را ساخته‌ام و اشعار این تصنیف از یدالله کرمانشاهی است، برای اولین بار در ایران در این کنسرت برای مخاطبان اجرا می‌شود.

این آهنگساز در ادامه افزود: پارت دوم این اجرا با قطعاتی از دستگاه دشتی آغاز می‌شود، در این بخش، ما دو قطعه از ساخته‌های بهادر صحت به نام" بیایید بیایید "که برای مرحوم محمدرضا لطفی ساخته شده است و دوضربی دشتی از ساخته‌های مرحوم حسن کسایی با تنظیمی از کاوه صادقی اجرا می‌شود، که این قطعه برای ساز نی ساخته شده است.

در این اجرا، آذر زرگریان (تار)، نازنین پدر ثانی (تنبک)، نازنین غنی زاده (کمانچه)، آیدین اره سازان  (تار باس)، کاوه صادقی (نی) و آوا اره سازان (عود)، گروه را همراهی خواهند کرد. علاقمندان برای تهیه بلیت این کنسرت می‌توانند از طریق سایت ایران کنسرت اقدام کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131