همنوازان حصار کنسرت زنجیره‌ای برگزار می‌کند/ همکاری با هنرستان

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 735

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همنوازان حصار کنسرت زنجیره‌ای برگزار می‌کند/ همکاری با هنرستان

همنوازان حصار کنسرت زنجیره‌ای برگزار می‌کند/ همکاری با هنرستان

همنوازان حصار کنسرت زنجیره‌ای برگزار می‌کند/ همکاری با هنرستان
همنوازان حصار کنسرت زنجیره‌ای برگزار می‌کند/ همکاری با هنرستان

خواننده صاحب‌نام موسیقی ایرانی ضمن تشریح تازه ترین فعالیت هایش از همکاری با گروه «همنوازان حصار» و برگزاری کنسرت‌هایی در تهران و شهرستان ها صحبت کرد.

پوریا اخواص خواننده موسیقی ایرانی همزمان با جشن تولد سی و پنج سالگی‌اش درباره تازه ترین فعالیت‌های موسیقایی خود به خبرنگار مهر گفت: چندی پیش به دعوت مدیر هنرستان موسیقی پسران کنسرتی را با هنرجویان این مرکز آموزشی برگزار کردم که به اعتقاد من برنامه جالب توجهی بود.

اخواص با اشاره به اینکه تلاش داشته در حد توانش برای شکوفایی و معرفی جوانان موثر واقع شود، بیان کرد: در راستای معرفی هرچه بهتر هنرستان به دعوت جناب ایلچی مدیر هنرستان کنسرتی را برگزار کردیم که بتواند در این راهی که پیش رو داریم اتفاقاتی را رقم بزنیم.

وی افزود: من و بسیاری از افرادی که به نوعی با هنرستان موسیقی در ارتباط بودند تمایل دارند که این فضای آموزشی دارای قدمت، بیشتر از اینها مورد توجه قرار گیرد. به عنوان نمونه غیر از حضور در همین اجراهای زنده ما این آمادگی را داریم که در بخش های آوازی به ویژه تدریس «جواب آواز» آموزش‌هایی را به هنرجویان ارائه دهیم که تاکنون این موضوع نیز اتفاق نیافتده اما با این حال ما همواره آماده ایم که به فضای هنرستان در حد توان کمک کنیم.

این خواننده به ماجرای تور کنسرت های گروه «همنوازان حصار» به سرپرستی علی قمصری اشاره کرد و گفت: طی روزهای ۱۵، ۲۱ و ۲۵ مرداد کنسرت هایی را همراه با گروه «همنوازان حصار» در تالارهای رودکی و وحدت خواهیم داشت. ضمن اینکه قرار بر این است این کنسرت ها در قالب کنسرت های زنجیره ای تا فرا رسیدن ماه محرم در برخی از شهرستان نیز میزبان علاقه مندان موسیقی باشد.

اخواص در پایان از برگزاری یک کنسرت در شهریور ماه امسال خبرداد و گفت: این کنسرت روزهای ۲۴ و ۲۵ شهریورماه به آهنگسازی علی اصغر عربشاهی با همراهی یک آنسامبل ۶ نفره از نوازندگان موسیقی ایرانی در تالار رودکی برگزار می شود و بنده به عنوان خواننده در این اجرای زنده نیز حضور خواهم داشت.

پوریا اخواص که از جمله خوانندگان فعال موسیقی ایرانی است چندی پیش هم در پروژه «غم نومه فریدون» به آهنگسازی حسین علیزاده حضور پیدا کرده بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131