اجرای موسیقی برای نجات عروسک‌ها

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 694

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اجرای موسیقی برای نجات عروسک‌ها

اجرای موسیقی برای نجات عروسک‌ها

اجرای موسیقی برای نجات عروسک‌ها
اجرای موسیقی برای نجات عروسک‌ها

یک گروه موسیقی با هدف حمایت از «موزه عروسک‌های ملل» روی صحنه می‌رود.

به گزارش ایسنا، براساس اعلام روابط عمومی گروه موسیقی «زنبورک»، عواید حاصل از این اجرا به «موزه عروسک‌های ملل» داده می‌شود.

مبلغ پایه بلیت‌های این اجرا ۲۵ هزار تومان است و علاقه‌مندان می‌توانند تا هر اندازه‌ای که تمایل دارند، به موزه عروسک‌های ملل کمک کنند و مبلغ پرداختی خود را برای بلیت بالاتر ببرند.

کنسرت گروه «زنبورک» ۱۵ مردادماه در ساعت‌های ۱۸ و ۱۹:۳۰ در فرهنگسرای سرو به آدرس خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، کوچه ساعی ۲ برگزار می‌شود.

دو کلکسیونر خصوصی در سال ۱۳۹۳، موزه‌ی عروسک‌های ملل را در منطقه‌ی پاسداران تهران و در فضایی اجاره‌ای با کمتر از یک‌هزار عروسک افتتاح و تلاش کردند، مردم را با آداب و رسوم شهرها و کشورهای مختلف آشنا کنند؛ اما در نهایت به‌دلیل برخی مشکلات ۱۵۰۰ عروسک را جمع کردند، البته به این امید که شاید با کمک خیران یا دوستدار فرهنگ، بار دیگر آن‌ها را نمایش دهند.

آن‌طور که در خبرها آمده، این موزه در طول دو سال گذشته، با مشکلاتی مانند دو بار سرقت مواجه شده است. در کنار فعالیت‌هایی که مسؤولان و موزه‌داران برای نجات موزه‌ی «عروسک‌های ملل» داشته‌اند، مژده دانش‌پژوه - طراح و تصویرگر - نیز در دو طرح وضعیت کنونی این موزه را به تصویر کشیده است. همچنین برخی موزه‌داران و دوستداران موزه با ایجاد کمپینی با نام «حمایت از موزه عروسک‌های ملل» در فضای مجازی، حمایت خود را از این موزه اعلام کرده‌اند.

پیش از این، دوستداران میراث فرهنگی و متولیان موزه از احمد مسجدجامعی - عضو شورای شهر تهران - برای حل مشکل این موزه درخواست کمک و همکاری کرده بودند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131