رسانه هنر در تالار رودکی می‌نوازد/ شبی برای کلاسیک بازها

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 607

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رسانه هنر در تالار رودکی می‌نوازد/ شبی برای کلاسیک بازها

رسانه هنر در تالار رودکی می‌نوازد/ شبی برای کلاسیک بازها

رسانه هنر در تالار رودکی می‌نوازد/ شبی برای کلاسیک بازها
رسانه هنر در تالار رودکی می‌نوازد/ شبی برای کلاسیک بازها

ارکستر سمفونیک «رسانه هنر» نوزدهم مرداد ماه امسال در تازه ترین کنسرت خود قطعات جدیدی را برای مخاطبان موسیقی کلاسیک اجرا می کند.

هومن موسوی مشاور هنری ارکستر سمفونیک «رسانه هنر» در گفتگو با خبرنگار مهر توضیح داد: طبق برنامه ریزی هایی که انجام گرفته ساعت ۲۰:۳۰ روز نوزدهم مردادماه امسال تازه ترین کنسرت ارکستر سمفونیک «رسانه هنر» با اجرای سمفونی شماره ۹ آنتونی دورژاک با عنوان «دنیای نو»، اورتور اگمونت بتهون، رومنس برای ویولن و ارکستر در فاماژور بتهون، «فینلاندیا» از سیبلیوس برگزار می شود که با توجه به رپرتوار انتخابی تصور می کنم مخاطبان کنسرت متفاوتی را تجربه خواهند کرند.

وی درباره فعالیت های ارکستر سمفونیک «رسانه هنر» بیان کرد: ارکستر سمفونیک رسانه هنر در سال ۸۵ توسط امیرپدرام طاهریان بنیانگذاری شد. این ارکستر در ابتدای فعالیت های خود در قالب ارکستر زهی اجراهای خود را به مخاطبان ارائه و در همان سال ها تلاش کرد تا در اجرای رپرتوارهای ارکسترال معتبر و متنوع اقداماتی را انجام دهد. ترکیب نوازندگان حرفه ای با نوازندگان جوان و مستعد یکی دیگر از ویژگی های این مجموعه خصوصی است که امیدوارم چنین فرصتی بتواند ما را در اهداف بلندمدتی که مدنظر داریم، یاری دهد.

مشاور هنری ارکسترسمفونیک «رسانه هنر» در پایان عنوان کرد: اجرا در فرهنگسرای نیاوران، فرهنگسرای ارسباران، تالار شهید آوینی فرهنگسرای بهمن، تالار اندیشه حوزه هنری و چندین برنامه در تالار رودکی از جمله کنسرت هایی است که این ارکستر تاکنون در حضور علاقه مندان موسیقی کلاسیک اجرا کرده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131