اجرای ارکستر ملل پس از هفت سال

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 901

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اجرای ارکستر ملل پس از هفت سال

اجرای ارکستر ملل پس از هفت سال

اجرای ارکستر ملل پس از هفت سال
اجرای ارکستر ملل پس از هفت سال

ارکستر ملل ایران، روز 17 مرداد به خوانندگی سالار عقیلی و با حضور رهبر مهمان سهراب کاشف، کنسرت آن‌‌لاین برگزار می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، این ارکستر در دو بخش برنامه خود را روی صحنه خواهد برد. بخش اول کنسرت شامل آثار عاشقانه سلطانی می‌شود و در بخش دوم هم آثار ملی ـ میهنی این آهنگساز اجرا خواهد شد. علی جعفری پویان، کنسرت مایستر این اجراست و آزاده امیری، علیرضا دریایی و مجید کولیوند به عنوان سولیست ارکستر راهمراهی خواهند کرد. ضمن در اجرای برخی قطعات کنسرت، گروه کر ری‌را نیز حضور خواهد داشت.

این کنسرت که با همکاری موسسه حام (حمایت از موسیقی) برگزار می‌شود، ساعت 20:30 روز هفدهم مرداد در تالار اندیشه حوزه برپا می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند با خرید لینک و کد کنسرت به قیمت 10 هزار تومان، کنسرت را در به‌صورت هم‌زمان در سراسر جهان تماشا کنند. این کنسرت بلیت‌فروشی برای حضور در سالن ندارد و غیر از مهمانان حاضر در سالن، بقیه بلیت‌ها از طریق کارت‌های دعوت‌ صرف امور خیریه خواهد شد.

علاقه‌مندان برای شرکت در این کنسرت می‌توانند برای خرید لینک کنسرت، به نشانی:  http://www.e-haam.ir/  مراجعه کنند.

ارکستر ملل ایران در سال 1382 به رهبری پیمان سلطانی تاسیس شد و ازآنجا که یک ارکستر سمفونیک خصوصی بوده است، هزینه‌هایش توسط موسسان آن تامین شده و اسپانسر دولتی نبوده است. در سال 1383 طبق توافقی اولیه با سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قرار بر آن شد که این ارکستر با حمایت مالی این سازمان به فعالیت‌های مستمر خود ادامه دهد، اما با انتخاب رئیس‌جمهور جدید و تغییر در مدیریت سازمان میراث فرهنگی این تفاهم‌ ملغی شد. این ارکستر تنها در مقاطعی توسط ایکوم (شورای بین‌المللی موزه‌ها) و کمیسیون ملی یونسکو حمایت معنوی شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131