گروه «نغمه بهار» در فرهنگسرای نیاوران

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 977

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گروه «نغمه بهار» در فرهنگسرای نیاوران

گروه «نغمه بهار» در فرهنگسرای نیاوران

گروه «نغمه بهار» در فرهنگسرای نیاوران
گروه «نغمه بهار» در فرهنگسرای نیاوران

گروه موسیقی «نغمه بهار» در تازه ترین کنسرت موسیقایی خود تلاش دارد تا منتخبی از قطعات موسیقی ایرانی را با ترکیبی از تکنیک و حفظ اصالت ها به مخاطبان ارائه دهد.

حسن روح افزا سرپرست گروه موسیقی «نغمه بهار» در آستانه تازه ترین کنسرت این گروه در فرهنگسرای نیاوران بیان کرد: آنچه در این کنسرت برای علاقه مندان موسیقی ایرانی ارائه خواهد شد استفاده از ملودی ها و ایده های قدیمی موسیقی ایرانی با نگاه جدیدی است که می تواند برای مخاطبان فضای جذابی را ایجاد کند. این موسیقی ها ترکیبی از چند ملودی قدیمی از هنرمندان منتخب موسیقی ایرانی و آثار گروه است که تلاش شده در یک فضای به روز شده به مخاطبان علاقه مند موسیقی ایرانی ارائه شود.

وی افزود: آنچه در این کنسرت برای ما هم مهم است توجه به تکنیک و اجرای قطعاتی است که اجرای آنها کمی دشوارتر از قطعات معمول حوزه موسیقی ایرانی است، ما سعی خود را انجام داده ایم که ضمن توجه به ساختار تکنیکی قطعات و آشنا کردن مخاطب با این تکنیک ها فضایی را فراهم کنیم که آنها از کنسرت موسیقی ایرانی فرار نکنند. البته سلیقه امروز مخاطب موسیقی بر این قاعده استوار است که یا باید قطعات تکنیکی ناب و با کیفیت به او ارائه شود یا این قطعات به قدری خاطره انگیز و درست اجرا شود که او از آمدن به یک کنسرت خسته نشود، موضوعی که ما به در این کنسرت به سهم خود تلاش کردیم به آن دست پیدا کنیم.

سرپرست گروه موسیقی «نغمه بهار» در معرفی گروه اجرایی کنسرت بیان کرد: حسین کرمی، روح الله فروزش و بنده ویولن، لیلا امینی، میلاد محمدی، حامد شوقی ویولن دوم، بنیامین قربانی ویولا، یوسف نکویی ویولن سل، امیراسکندانی سنتور، سعید اسماعیلی نی، جلال روح افزا عودف معصومه روح افزا، مرتضی بی ریا تار، سعید سنگسری تمبک و ضرب زورخانه، حاتم لایق سه تار، دف و سازهای کوبه ای، بهاره زرگر، محبوبه میرلطیفی، فاطمه عباسی و سهیلا بذرافشان هم خوان و همایون فروزش خواننده، اعضای گروه اجرایی کنسرت را تشکیل می دهند.

کنسرت گروه «نغمه بهار» ساعت ۲۱ روز دوشنبه ۱۸ مردادماه در تالار اصلی فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131