پیام صلح در قلب پایتخت نواخته می‌شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 640

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پیام صلح در قلب پایتخت نواخته می‌شود

 

پیام صلح در قلب پایتخت نواخته می‌شود

پیام صلح در قلب پایتخت نواخته می‌شود
پیام صلح در قلب پایتخت نواخته می‌شود

نوازندگانی از ۱۱ کشور دنیا در کنسرت مشترک ارکستر سمفونیک تهران با ارکستر جوانان جهان، پیام صلح و برادری خود را گوش به جهانیان می‌رسانند.

به گزارش خبرگزاری مهر، اعضا ارکستر جوانان جهان که برای برگزاری چند مستر کلاس و کنسرت مشترک با ارکستر سمفونیک تهران چند روزی است به ایران آمده‌اند، به مدت سه شب پیام صلح و برادری خود را با برگزاری کنسرت مشترکی با ارکستر سمفونیک تهران به جهانیان می‌رسانند.

ارکستر جوانان جهان با رهبری با رهبری دامیانو جورانا در ۱۵ سپتامبر سال ۲۰۰۱ و تنها چهار روز بعد از حادثه ۱۱سپتامبر در نیویورک با هدف رساندن پیام صلح و برادری از طریق موسیقی تشکیل شد. در آن سال  ۷۵ نفر از نوازندگان جوان از ۵ کشور مختلف در شهر رُم گرد هم آمدند تا از طریق موسیقی پیام خود را که گوش جهانیان برسانند. نوازندگانی که هر یک در کالج و کنسرواتوارهای موسیقی تحصیل کرده بودند و به کارشان اعتقاد داشتند و در جستجوی آن بودند که هنر به ویژه موسیقی در  هزاره‌ سوم چه معنایی می‌تواند داشته باشد. پایه‌گذاران ارکستر جوانان جهان باور دارند که تمام جوامع و فرهنگ‌ها احتیاج به موسیقی و فصل‌های موسیقی دارند و این ابزار قدرتمند برای ارتباط موثر و ارزشمند در مباحث دیگری از قبیل اجتماعی و سیاسی نیز کاربرد دارد.

ارکستر جوانان جهان از زمان تاسیس تاکنون کنسرت‌های مختلفی در کشورهایی همچون؛ تونس، الجزیره، فلسطین، مغرب، ایتالیا، آمریکا برگزار کرده و نوازندگان این ارکستر پیش از اجرای مشترک با ارکستر سمفونیک تهران با ارکسترهای بزرک دنیا همچون؛ ارکستر فیلارمونیک برلین، ارکستر فیلارمونیک لندن، ارکستر فیلارمونیک بیرمنگهام، ارکستر آکادمی سیسیلیا و ارکستر سمفونیک شیکاگو به طور مشترک اجرای برگزار کرده‌اند.

کنسرت مشترک ارکستر جوانان جهان با ارکستر سمفونیک تهران در قالب پروژه بین‌المللی «صدای ایتالیا برای ایران» از ۲۰ تا ۲۲ مردادماه در تالار وحدت برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131