کنسرت گروه «هُرّست» به خوانندگی وحید تاج برگزار می‌شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 718

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کنسرت گروه «هُرّست» به خوانندگی وحید تاج برگزار می‌شود

کنسرت گروه «هُرّست» به خوانندگی وحید تاج برگزار می‌شود

کنسرت گروه «هُرّست» به خوانندگی وحید تاج برگزار می‌شود
کنسرت گروه «هُرّست» به خوانندگی وحید تاج برگزار می‌شود

۲۶ و ۲۷ مرداد کنسرت «شباهنگام» از گروه «هُرّست» به آهنگسازی و سرپرستی مهدی امینی و خوانندگی وحید تاج در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می‌رود.

به گزارش خبرنگار موسیقی خبرگزاری فارس، گروه موسیقی سنتی «هُرّست» سشنبه و چهارشنبه همین هفته کنسرتی با عنوان «شباهنگام» را به خوانندگی «وحید تاج» و آهنگسازی مهدی امینی در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می‌برد.

مریم خدابخش نوازنده «عود» سینا خشک بیجاری نوازنده «تنبک و سازهای کوبه‌ای» کیخسرو مختاری نوازنده «کمانچه» مهدی امینی نوازنده «تار و شورانگیز» و وحید تاج «خواننده» اعضای گروه «هُرّست» در این کنسرت هستند.

این برنامه که سه‌شنبه و چهارشنبه همین هفته 26 و 27 مرداد ساعت 9 شب در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود در بخش اول شامل «دونوازی تار و تنبک» و بخش دوم «شباهنگام» شامل بهار خسته در آواز دشتی و آواز داد (بر روی شعر پیغام اثر شفیعی کدکنی) "ساز و آواز" در دستگاه «نوا» "برگ زرد"در آواز «بیات راجع» (بر روی شعر برگ زرد اثر فرزاد امینی) ضربی «کرد بیات» به همراه آواز بر اساس «نوروز »63 اثر استاد علیزاده(آواز روی شعر «ستوه» اثر فریدون مشیری) شباهنگام (بر روی شاهکار نیما یوشیج شباهنگام ) می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131