آواها و نواهای موسیقی کرمان شنیدنی می‌شوند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 759

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آواها و نواهای موسیقی کرمان شنیدنی می‌شوند

آواها و نواهای موسیقی کرمان شنیدنی می‌شوند

آواها و نواهای موسیقی کرمان شنیدنی می‌شوند
آواها و نواهای موسیقی کرمان شنیدنی می‌شوند

گروه موسیقی «آوای نخل» به سرپرستی فردوس امیری در نخستین هفته موسیقی نواحی ایران حضور خواهد یافت.

به گزارش روابط عمومی برج آزادی، گروه آوای نخل، آواها و نواهای موسیقی کرمان را که بیشتر در عروسی های سنتی این استان کاربرد دارد. این گروه تا کنون اجراهای متعددی در جشنواره های مختلف داشته است.

فردوس امیری (سرپرست گروه)، کریم بیانی منش (نوازنده سرنا)، خلیل ببربیان (نوازنده دهل بزرگ)، ایوب ببربیان (نوازنده دهل بزرگ)، مالک میرانی (نوازنده جره یا همان دهل کوچک) اعضای گروه آوای نخل را تشکیل می دهند.

گروه موسیقی «آوای نخل» به سرپرستی فردوس امیری در شامگاه ۲ شهریور در دومین شب از هفته موسیقی نواحی از ساعت ۱۹ در سالن اصلی برج آزادی رودی صحنه می رود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131