نغمه‌های قالیبافان زمزمه می‌شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 666

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نغمه‌های قالیبافان زمزمه می‌شود

نغمه‌های قالیبافان زمزمه می‌شود

نغمه‌های قالیبافان زمزمه می‌شود
نغمه‌های قالیبافان زمزمه می‌شود

گروه‌های موسیقی اقوام ایرانی به مدت دو روز اجراهای مختلفی را در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران به صحنه می برند.

به گزارش خبرگزاری مهر، گروه‌های موسیقی اقوام ایرانی با حمایت موسسه توسعه هنرهای معاصر روزهای چهارم و پنجم شهریور در حاشیه برگزاری نمایشگاه فرش دستباف به مدت دو روز اجراهای مختلفی را به صورت رایگان در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران به صحنه می برند. در این اجراها بخشی از آیین‌ها و موسیقی ایران در مناطق مختلف که توسط قالیبافان زمزمه می‌شده توسط گروه‌های موسیقی به اجرا در می‌آید.

گروه «آوای موج» از بوشهر با موسیقی تلفیقی بوشهر و هرمزگان و گروه «داغلا» از آذربایجان با اجرای رپرتوار موسیقی منطقه و  حرکات آیینی محلی برنامه هایی را در این کنسرت اجرا می کنند. بخش ویژه قالیبافی این برنامه نیز به اجرای ترانه‌های قالی‌بافی ایل بختیاری توسط گروه «ترنج» اختصاص دارد.

 این گروه به اجرای نغمه‌های قالیبافی می‌پردازد که به صورت میدانی در سالن‌های مختلف نمایشگاه فرش اجرا خواهد شد. بخشی از این اجراها نیز مربوط به حرکات آئینی است که گروه نواحی لرستان در آن به سولو نوازی، اجرای دُهل، حرکات آیینی و موسیقی لری خواهند پرداخت.

اجراهای موسیقی اقوام ایرانی به مدت دو روز در ساعات صبح و عصر چهارم و پنجم شهریورماه جاری در حاشیه نمایشگاه فرش و در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران پذیرای دوستداران این موسیقی خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131