در هفته موسیقی نواحی به‌دنبال تنوع هستیم

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 735

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در هفته موسیقی نواحی به‌دنبال تنوع هستیم

در هفته موسیقی نواحی به‌دنبال تنوع هستیم

در هفته موسیقی نواحی به‌دنبال تنوع هستیم
در هفته موسیقی نواحی به‌دنبال تنوع هستیم

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد درباره برگزاری «هفته موسیقی نواحی» گفت: طبق برنامه‌ای که تا به حال برای این رویداد داشته‌ایم، قرار است سالی دوبار در برج آزادی تهران برگزار شود.

فرزاد طالبی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که آیا این امکان دارد در آینده هریک از این هفته‌ها به موسیقی منطقه خاصی اختصاص یابد؟ اظهار کرد: ما در این رویداد به‌دنبال نشان دادن تنوع و تکثر گروه‌های موسیقی نواحی ایران هستیم.

او برج آزادی را یکی از نمادهای تهران و ایران دانست که ویژگی‌های فرهنگی مختلفی دارد که تکمیل‌کننده این اجراهاست و ادامه داد: برج آزادی گالری‌ها و امکانات فرهنگی زیادی دارد و تلاش می‌کنیم تا هفته‌های موسیقی نواحی در این مکان برگزار شود.

وی نخستین هفته موسیقی نواحی را یک رویداد ملی دانست و گفت: حضور هنرمندان و نوازندگان روی صحنه مغتنم است و امیدوارم فعالیت‌هایی از این دست استمرار پیدا کند.

طالبی اضافه کرد: با این رویداد ساکنان پایتخت می‌توانند هرچه بیشتر با هنر غنی مناطق مختلف کشور آشنا شوند.

به گزارش ایسنا، نخستین هفته موسیقی نواحی کشور با مشارکت دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد فرهنگی - هنری رودکی از اول تا هفتم شهریور در مجموعه فرهنگی - هنری برج آزادی برگزار می‌شود. ۱۱ گروه از برگزیدگان نهمین جشنواره موسیقی نواحی و چند گروه دیگر نیز در این جشنواره حضور دارند.

هدف از برگزاری این هفته موسیقی، معرفی برگزیدگان جشنواره و سایر هنرمدان موسیقی نواحی و فراهم کردن زمینه حضور آن‌ها در عرصه‌های ملی و بین‌المللی و معرفی این موسیقی به جامعه هنری اعلام شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131