هیات داوران دهمین جشنواره موسیقی جوان معرفی شدند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 931

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

هیات داوران دهمین جشنواره موسیقی جوان معرفی شدند

هیات داوران دهمین جشنواره موسیقی جوان معرفی شدند

هیات داوران دهمین جشنواره موسیقی جوان معرفی شدند
هیات داوران دهمین جشنواره موسیقی جوان معرفی شدند

۶۸ استاد برجسته موسیقی ایران، داوری آثار شرکت کننده در دهمین جشنواره ملی موسیقی جوان را بر عهده دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، ۶۸ استاد برجسته موسیقی ایران، داوری دهمین جشنواره ملی موسیقی جوان را بر عهده دارند. در این دوره از جشنواره همانند سه دوره قبل، استادان برجسته موسیقی کشورمان که همگی جزو بزرگان موسیقی محسوب می شوند، در مقام داور حضور دارند.

در این دوره از جشنواره که ۷ شهریورماه با اجرای بخش ویژه موسیقی دستگاهی در تالار رودکی آغاز می شود بزرگانی چون  حسین علیزاده،   مهدی آذرسینا، علی اکبر شکارچی، مجید کیانی، مینا افتاده، عبدالنقی افشارنیا، محمد علی کیانی نژاد، داریوش پیرنیاکان، علی اصغر شاه زیدی، نصرالله ناصح پور  به عنوان داور کار ارزیابی آثار را به عهده دارند.

در بخش موسیقی کلاسیک نیز داوود جعفری امید، کریم قربانی و محسن تویسرکانی داوری ویلنسل، منوچهر صهبایی و اکبر محمدی داوری کلارینت و ابوا، علی نعمتی داوری ترومپت، سیمون آیوازیان، علیرضا تفقدی، مهرداد پاکباز و پدرام فلسفی داوری گیتار، آذین موحد، مجید سینکی و فیروزه نوایی داوری فلوت، لیلا رمضان، فریماه قوام صدری، گاگیک بابایان و آرپینه ایسرائیلیان داوری پیانو، ابراهیم لطفی، سیاوش ظهرالدینی و مرجان قنبری مهری داوری ساز ویلن و ویولا را برعهده دارند.

در بخش موسیقی دستگاهی نیز داوود گنجه ای، اردشیرکامکار، هادی منتظری، مهدی آذرسینا و علی اکبر شکارچی داوری ساز کمانچه، ملیحه سعیدی، پریچهر خواجه، مینا افتاده و مجید کیانی داوری ساز قانون، رضا شفیعیان، مینا افتاده و مجید کیانی داوری ساز سنتور، نوید افقه، پژمان حدادی، کامبیز گنجه ای، مهدی خاکساران و سیامک بنایی داوری ساز تنبک، حسن ناهید، عبدالنقی افشار نیا و محمد علی کیانی نژاد داوری ساز نی، حسین علیزاده، داریوش پیرنیاکان و بهروز همتی داوری ساز تار، حسین علیزاده، داریوش پیرنیاکان، بهداد بابایی و مسعود شعاری داوری ساز سه تار، محمد فیروزی، داریوش پیرنیاکان و سعید نائب محمدی داوری ساز عود، حمیدرضا نوربخش، علی اصغر شاه­زیدی، نصرالله ناصح پور و مظفر شفیعی داوری آواز را عهد دار هستند.

در بخش نواحی دهمین جشنواره موسیقی جوان نیز هنرمندانی چون عبدالرحمن غوثی، بیژن کامکار و  سید عطاالله سلامیه در ساز دف، کیخسرو پورناظری، علیرضا فیض بشی پور و علی اکبر مرادی در ساز تنبور، شهریار صدیق، ایمران حیدری و جابر اطاعتی در موسیقی آذری، ارسلان طیبی و ابوالحسن خوشرو در موسیقی مازندران، یوسف دیبائی درموسیقی ترکمن، فرج علی پور، علی اکبر شکارچی و رضا پرویز زاده در موسیقی لرستان، اسفندیار تخم کار و محمدفاروق درپور در ساز دوتار شرق و جنوب خراسان، کلیم اله توحدی و علیرضا سلیمانی در ساز دوتار شمال خراسان در مقام داور حضور دارند.

دهمین جشنوارۀ ملی موسیقی جوان به دبیری هومان اسعدی و با حضور ۴۵۷ نوازنده و آهنگساز از ۷ تا ۲۳ شهریورماه درتالار رودکی برگزار و در روز ۲۴ شهریورماه طی مراسم اختتامیه در تالار وحدت به کار خود پایان می دهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131