گروه «ترمه» برای بانوان می‌نوازد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 739

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گروه «ترمه» برای بانوان می‌نوازد

گروه «ترمه» برای بانوان می‌نوازد

گروه «ترمه» برای بانوان می‌نوازد
گروه «ترمه» برای بانوان می‌نوازد

کنسرت موسیقی گروه «ترمه» به سرپرستی فریبا معظمی وحید، یکشنبه ۷ شهریورماه ساعت ۲۱ در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر، گروه موسیقی «ترمه» ویژه بانوان یکشنبه هفتم شهریور ماه در دو بخش موسیقی ایرانی و محلی برای مخاطبان اجرا خواهد شد. بخش نخست این کنسرت که در دستگاه اصفهان و نوا است، با قطعه «ژاله» اثر حسینعلی ملاح آغاز می شود و سپس قطعاتی از نوید دهقان چون «چهار مضراب»، «مست جنون»، «تک نواز تمبک»، «دلستان» و «پریچهر و پریزاد» اثر درویش خان اجرا می شود.

بخش دوم این اجرا که قطعات محلی از دیار خراسان است در دستگاه ماهور، اصفهان و دشتی است و شامل قطعات «لیلا در وا کن»، «زلفای یارم»، «ماه پیشونو»، «گرفتارم تو کردی» و «دو چشمونت» اختصاص دارد.

نیلوفر شهبازی و سارا هستی (کمانچه)، سارا اسدالهی (آلتو کمانچه)، ماه گل مقتدر (عود)، سپیده شایان (تنبک)، تارا موسویان (دف) و سونیا کتابی (سنتور)، اعضای گروه موسیقی «ترمه» را در این کنسرت تشکیل می دهند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131