دهمین جشنواره موسیقی جوان یکشنبه آغاز می شود/ برنامه اجراها

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 684

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دهمین جشنواره موسیقی جوان یکشنبه آغاز می شود/ برنامه اجراها

دهمین جشنواره موسیقی جوان یکشنبه آغاز می شود/ برنامه اجراها

دهمین جشنواره موسیقی جوان یکشنبه آغاز می شود/ برنامه اجراها
دهمین جشنواره موسیقی جوان یکشنبه آغاز می شود/ برنامه اجراها

دهمین جشنواره ملی موسیقی جوان یکشنبه ۷ شهریورماه با حضور استادان موسیقی کشورمان در قالب شورای داوری کار خود را آغاز می‌کند

به گزارش خبرگزاری مهر، دهمین جشنواره ملی موسیقی جوان فردا یکشنبه ۷ شهریورماه با حضور استادان  و هنرمندان صاحب نام موسیقی کشورمان در قالب شورای داوری کار خود را ر بخش های مختلف آغاز می‌کند.

این دوره از جشنواره طبق جدول منتشر شده قرار بود ساعت ۹ صبح فردا با اجرای بخش ویژه موسیقی دستگاهی در تالار رودکی آغاز شود که به دلیل همزمانی با مراسم خاکسپاری مرحوم داوود رشیدی، برنامه جشنواره از ساعت ۱۰.۳۰  آغاز خواهد شد.

در اولین روز جشنواره موسیقی دهم جوان طبق برنامه زمان بندی نوازندگان و خوانندگان در بخش ویژه موسیقی دستگاهی در حضور داوران این بخش متشکل از حسین علیزاده، مهدی آذرسینا، علی‌اکبر شکارچی، مجید کیانی، مینا افتاده، عبدالنقی افشارنیا، محمدعلی کیانی‌نژاد، داریوش پیرنیاکان، علی اصغر شاه‌زیدی و نصرالله ناصح‌پور به اجرا می‌پردازند.

طبق جدول جشنواره دهم موسیقی ملی جوان، روز دوشنبه ۸ شهریورماه تارنوازان نوجوان و جوان، سه شنبه ۹ شهریورماه نوازندگان سه تار، چهارشنبه ۱۰ شهریورماه نوازندگان سنتور و قانون و پنجشنبه ۱۱ شهریورماه نوازندگان کمانچه روی صحنه رقابت می‌روند.

در هفته دوم دهمین جشنواره موسیقی ملی جوان در تاریخ ۱۳ شهریورماه نوازندگان عود و آوازخوانان جوان، ۱۴ شهریورماه نوازندگان تنبک و نوازندگان و خوانندگان بومی مازندران، ۱۵ شهریورماه نوازندگان نی و نیز نوازندگان سازهای بومی لرستان، ۱۶ شهریورماه نوازندگان ویلن، ویولا و ویلنسل، ۱۷ شهریورماه نوازندگان پیانو و گیتار و ۱۸ شهریورماه نوازندگان فلوت، کلارینت، ابوا و ترومپت در حضور هیات داوران به اجرا خواهند پرداخت.

در هفته سوم این دوره از جشنواره نیز در تاریخ ۲۰ شهریورماه نوازندگان و خوانندگان محلی آذری، ترکمن، بختیاری و بوشهر، ۲۱ شهریورماه نوازندگان و خوانندگان محلی موسیقی شرق، جنوب و شمال خراسان، دوشنبه ۲۲ شهریورماه نوازندگان تنبور و آوازخوانان موسیقی کرمانشاه و سه‌شنبه ۲۳ شهریورماه نوازندگان دف و سازهای محلی موسیقی کردی به اجرا می‌پردازند.

دهمین جشنواره موسیقی ملی جوان با اعلام برگزیدگان خود ۲۴ شهریورماه در تالار وحدت به کار خود پایان می‌دهد. این در حالی است که تمامی اجراهای این دوره از جشنواره به غیر از روز اول از ساعت ۹ صبح در تالار رودکی برگزار می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131