نوربخش «در آتش آوازها» را خواند/ «از جان، از دل» با صدای عقیلی

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 713

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نوربخش «در آتش آوازها» را خواند/ «از جان، از دل» با صدای عقیلی

نوربخش «در آتش آوازها» را خواند/ «از جان، از دل» با صدای عقیلی

نوربخش «در آتش آوازها» را خواند/ «از جان، از دل» با صدای عقیلی
نوربخش «در آتش آوازها» را خواند/ «از جان، از دل» با صدای عقیلی

سرپرست و آهنگساز گروه موسیقی «قمر» در تشریح تازه‌ترین فعالیت‌های این گروه از آماده‌سازی دو آلبوم به خوانندگی حمیدرضا نوربخش و سالار عقیلی خبر داد.

نوید دهقان سرپرست و آهنگساز گروه موسیقی «قمر» در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تازه ترین فعالیت های این گروه موسیقایی گفت: با توجه به برنامه ریزی هایی که انجام گرفته دو آلبوم موسیقی توسط گروه در دست انتشار است که اولی با عنوان «ازجان، از دل» به خوانندگی سالار عقیلی اواخر شهریورماه امسال توسط موسسه فرهنگی هنری «ایران گام» منتشر می شود.

وی افزود: در این آلبوم که روز ۲۴ شهریورماه در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد یک مجموعه شامل دو لوح فشرده به مدت زمان ۸۵ دقیقه متشکل از قطعات متنوع در دستگاه‌های مختلف با اشعاری از علیرضا خیابانی، سعدی و اقبال لاهوری برای علاقه مندان موسیقی ایرانی ارائه می‌شود.

این نوازنده کمانچه با اشاره به آلبوم بعدی گروه «قمر» توضیح داد: «در آتش آوازها» به خوانندگی حمیدرضا نوربخش و تکنوازی سه تار بهداد بابایی تولید و در آن برای اولین بار از اشعار شیدای گیلانی شاعر معاصر استفاده شده است. در این آلبوم آثار دیگری با شعر سیمین بهبهانی و عراقی تولید شده که با توجه به حال و هوای متفاوت اشعار می تواند مورد توجه مخاطب قرار گیرد. البته هنوز نمی توانم تاریخ دقیقی را برای انتشار این آلبوم  اعلام کنم.

دهقان در پایان درباره اجراهای زنده این دو آلبوم هم بیان کرد: به طور طبیعی ما مشتاق برگزاری کنسرت پس از انتشار این دو آلبوم هستیم اما با توجه به اینکه شرایط برگزاری کنسرت کمی سخت شده ما نمی توانیم به صورت دقیق درباره برگزاری کنسرت اقدامی را انجام دهیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131