پاسداشت کامبیز روشن‌روان در کانون زبان فارسی

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 678

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پاسداشت کامبیز روشن‌روان در کانون زبان فارسی

پاسداشت کامبیز روشن‌روان در کانون زبان فارسی

پاسداشت کامبیز روشن‌روان در کانون زبان فارسی
پاسداشت کامبیز روشن‌روان در کانون زبان فارسی

شب استاد کامبیز روشن روان آهنگساز و مدرس صاحب نام موسیقی کشورمان روز یکشنبه چهاردهم شهریورماه در کانون زبان فارسی برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، موسسه فرهنگی هنری «بخارا» یکشنبه چهاردهم شهریورماه در محل کانون زبان فارسی میزبان علاقه مندان موسیقی با برگزاری ویژه برنامه «شب استاد کامبیز روشن روان» خواهد بود.

در این برنامه که ساعت ۱۷ تاریخ یاد شده برگزار می شود، فریدون شهبازیان، محمد سریر، اسماعیل تهرانی، فاضل جمشیدی، بیژن بیژنی و کارن همایون‌فر درباره آثار موسیقیایی کامبیز روشن‌روان سخنرانی خواهند کرد. این در حالی است که گروهی از هنرمندان از جمله وحید تاج، همایون رحیمیان، علی جعفری پویان، سهراب برهمندی، کریم قربانی، نگار خارکن و آزاده امیری قطعاتی از ساخته‌های این هنرمند را اجرا خواهند کرد.

کامبیز روشن روان از جمله هنرمندان شناخته شده موسیقی کشورمان است که طی سال های اخیر فعالیت زیادی در حوزه تدریس داشته است. وی تاکنون مقاله های متعددی را به دو زبان انگلیسی  و فارسی در حوزه موسیقی منتشر کرده است ضمن اینکه تالیف بیش از یازده جلد کتاب در حوزه مبانی علمی موسیقی و انتشار چندین آلبوم موسیقی به خوانندگی هنرمندان مختلف از جمله فعالیت هایی است که روشن روان در عرصه موسیقی انجام داده است.

این هنرمند آهنگسازی بیش از یک صد فیلم سینمایی را نیز انجام داده که از آن جمله می توان به موسیقی فیلم مسافر اثر عباس کیارستمی، موسیقی فیلم ملکوت اثر خسرو هریتاش، موسیقی فیلم مرثیه اثر امیر نادری، سریال امیرکبیر کار سعید نیکپور، گل‌های داوودی اثر رسول صدرعاملی، سریال ابن سینا، سریال وزیرمختار و بچه‌های طلاق از تهمینه میلانی و رویای خیس از پوران درخشنده  اشاره کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131