گردهمایی تمام عیارِ جزیست‌ها

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 646

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گردهمایی تمام عیارِ جزیست‌ها

گردهمایی تمام عیارِ جزیست‌ها

گردهمایی تمام عیارِ جزیست‌ها
گردهمایی تمام عیارِ جزیست‌ها

کنسرت شب‌های جز که سال گذشته برای اولین بار برگزار شده بود حالا برای دومین سال پیاپی به کار خود ادامه خواهد داد.

به گزارش ایلنا؛ این رویداد هنری که به صورت مستقل و خصوصی آغاز به کار کرده در همان تاریخ و محل قبلی برگزار می‌شود. مجموعه فرهنگی «سازباز» با رویکرد ترویجی از موسیقی این کار را آغاز کرده؛با توجه به دسترسی کم مخاطبان به موسیقی جز،یکی از اهداف مهم در برگزاری این رخداد حمایت و معرفی هرچه بهتر این سبکاست. همچنین امکان اجرایی متفاوت برای موزیسین‌های ایرانی که در این استایل فعالیت می‌کنند فراهم می‌شود. ایجاد پیوند‌های جدید بین معدود نوازندگان و موزیسن‌های این سبک اتفاق مثبتی بود که سال گذشته رخ داد. در واقع با پیشنهاد برگزار کنندگان و بر اساس تمرین‌های بداهه، گروه‌های سه نفره‌ای (تریو) تشکیل شد که حالا پس از یک سال برخی از آن‌ها هنوز هم همکاری می‌کنند و حتی آثار جدیدی هم تولید کردند.

امسال هم شب‌های جز در سالن آمفی تئاتر موسسه «محک» در دو شب اجرا می‌شود. برنامه روز اول شامل اجرای دو گروه است. ابتدا اجرای تریوی سردار سرمست،عمید بنکدار، فرهاد لقایی و پس از آن تریوی امیر دارابی، حمزه یگانه و امین طاهری. همچنین اجرای روز دوم شامل تریوی حمزه یگانه، آرین کشیشی، امین طاهری و در بخش دوم گروه کماکان است؛ گروهی که وام‌دار موسیقی جنوب ایران است و اعضای آن مهدی ساکی، ابراهیم علوی، سردار سرمست، و مهرداد علیزاده هستند. همچنین در مجموعه اجراها این اولین بار خواهد بود که یک گروه همراه با خواننده به اجرا می‌پردازد.

شب‌های جز به همت سازباز و با همکاری سایت ریحون، 22 و 23 شهریور در سالن محک برگزار خواهد شد. همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بلیت به سایت www.saazbuzz.com مراجعه کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131