یک گرامیداشت موسیقایی برای روز جهانی مولانا

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 794

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یک گرامیداشت موسیقایی برای روز جهانی مولانا

یک گرامیداشت موسیقایی برای روز جهانی مولانا

یک گرامیداشت موسیقایی برای روز جهانی مولانا
یک گرامیداشت موسیقایی برای روز جهانی مولانا

«مستی سلامت می‌کند» با عنوان بزرگترین فراخوانِ موسیقی ایران برای نخستین بار برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا؛ این فراخوان در جهت گرامیداشت سالروز جهانی مولانا جلال الدین محمد؛ شاعر و عارف بزرگ ایران؛ و بازتاب جهانیِ تعلق این شاعر و عارف بی‌همتای ایرانی به تمامی مردم هنرپرور ایران، از سوی آکادمی موسیقی میثم مروستی و با همکاری گروه موسیقی مینیاتور از تاریخ ١٨ شهریور ماه لغایت ٣١ شهریور ماه خواهد بود.

در این فراخوان، «دود عود» اثر ماندگار زنده‌نام استاد پرویز مشکاتیان آهنگساز برجسته ایران با هـمراهی صدای جاودان استاد محمدرضا شجریان خسرو آواز ایران، روی غزل  مولانا جلال‌الدین محمد به صورت باکلام و بی‌کلام و با تنظیم مجدد میثم مروستی به همراه خط ملودی سازها، در اختیار عموم قرار گرفته است.

علاقمندان می‌توانند با ارسال ویدیوی اجرای خوانندگی یا نوازندگی خود روی این اثر ماندگار، در این فراخوان شرکت کرده و به جمع دوستداران و هواداران مولانا جلال الدین؛ شاعر و عارف بزرگ ایران زمین؛ بپیوندند.

هفتاد نفر از برگزیدگان در این فراخوان که از سوی اعضای گروه داوری انتخاب خواهند شد، می‌توانند به‌طور رایگان در کنسرت گروه مینیاتور که در روز هشتم مهرماه به هـمین مناسبت در سالن حافظ فرهـنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد، حضور به هم رسانند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت آکادمی موسیقی میثم مروستی و یا کانال تلگرام نقاره خونه مراجعه کنید: www.namm.ir

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131