مجید کیانی «هنر تکنوازی موسیقی دستگاهی» را روی صحنه می‌برد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 795

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مجید کیانی «هنر تکنوازی موسیقی دستگاهی» را روی صحنه می‌برد

مجید کیانی «هنر تکنوازی موسیقی دستگاهی» را روی صحنه می‌برد

مجید کیانی «هنر تکنوازی موسیقی دستگاهی» را روی صحنه می‌برد
مجید کیانی «هنر تکنوازی موسیقی دستگاهی» را روی صحنه می‌برد

مهرداد کیانی تهیه‌کننده کنسرت «هنر تکنوازی موسیقی دستگاهی» از اجرای منتخب رسیتال‌های موسیقی ایرانی توسط مجید کیانی و سیدشهرام کیانی در تاریخ 1 مهر در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، سیدمهرداد کیانی، کارگردان برنامه های استاد مجید کیانی و تهیه‌کننده کنسرت «هنر تکنوازی موسیقی دستگاهی» در این باره گفت: منتخبی از رسیتال‌های موسیقی ایرانی، با اجرای سنتور مجید کیانی و ضرب شهرام کیانی، روز پنجشنبه اول مهر‌ماه از ساعت 19 در سالن «خلیج فارس» فرهنگسرای نیاوران روی صحنه خواهد رفت.

کیانی درباره قطعاتی که در این برنامه نواخته می‌شوند توضیح داد: هنر تکنوازی موسیقی دستگاهی با اجرای آوازهای دستگاه شور، شامل ابوعطا و دشتی در قسمت اول و افشاری و بیات ترک در قسمت دوم همراه خواهد بود و مدت هر آواز هم حدود 15 دقیقه است. در این اجرا تصنیف‌ها بدون کلام و رنگ‌ها به صورت بداهه اجرا می‌گردند.

تهیه‌کننده کنسرت «هنر تکنوازی موسیقی دستگاهی»گفت: با توجه به اهمیت این نوع برنامه‌ها از نظر فرهنگی، هنری و علمی برای دانشجویان هنر و هنرجویان موسیقی، تمامی برنامه‌ها و کنسرت‌های پژوهشی استاد مجید کیانی در حقیقت کلاس‌های درسی هستند و بر اساس پژوهش تنظیم شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131