حشرات کنسرت آنلاین می‌دهند/ روایت کارگردان از یک پروژه قدیمی

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 845

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

حشرات کنسرت آنلاین می‌دهند/ روایت کارگردان از یک پروژه قدیمی

حشرات کنسرت آنلاین می‌دهند/ روایت کارگردان از یک پروژه قدیمی
حشرات کنسرت آنلاین می‌دهند/ روایت کارگردان از یک پروژه قدیمی

مریم سعادت کارگردان باسابقه تئاتر بار دیگر تئاتر موزیکال «کنسرت حشرات» به آهنگسازی کیوان کیارس را روی صحنه می برد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «کنسرت حشرات» نام اجرایی عروسکی و موزیکال به آهنگسازی کیوان کیارس و کارگردانی مریم سعادت است که روز چهارشنبه ۳۱ شهریورماه به صورت کنسرت‌آنلاین روی صحنه می‌رود.

مریم سعادت کارگردان «کنسرت حشرات» درباره این اجرا گفت: «کنسرت‌حشرات» تئاتر عروسکی است که تماما به صورت موزیکال است. این اجرا در حقیقت کنسرتی عروسکی است که گروه «پرواز» آن را اجرا می‌کند. عروسک‌های این اجرای موزیکال همه حشره هستند.

این کارگردان با اشاره به پیشینه‌ «کنسرت حشرات» بیان کرد: ما تا کنون بیشت از یک هزار اجرا از این کنسرت داشته‌ایم و هر سال هم کامل و کامل تر شده است. اصفهان، همدان، عسلویه، کیش، فارس، مرکزی، خوزستان و بندرعباس برخی از شهرها و استان‌هایی بوده‌اند که «کنسرت حشرات» را در آن برگزار کرده‌ایم.

سعادت درباره مخاطبان این اجرا توضیح داد: عمده‌ مخاطب ما نوجوان است و اجرای‌مان برای نوجوانان است اما جذابیت کار ما این است که بزرگترها هم از این اجرا استقبال می‌کنند. ۶ سال پیش همین اجرا را در تالار وحدت به مدت یک ماه روی صحنه بردیم و جالب این که بیشتر بینندگان ما بزرگسالان بودند و خیلی از آنان بدون بچه به دیدن نمایش می‌آمدند.

سعادت درباره همکاری با پروژه «کنسرت‌آنلاین» هم گفت: این پیشنهاد آقای کیارس بود که چنین اجرایی داشته باشیم. وقتی در جریان کار قرار گرفتم از طرح آن خوشم آمد. به هر صورت من معتقدم این آنلاین بودن در روزگار امروز که این همه امکانات دیجیتالی هست خوب است.

مریم سعادت در معرفیِ کلی از «کنسرت حشرات»  که چندین سال پیش در تالارهای مختلف نمایشی از جمله تالار اصلی و محوطه باز تئاتر شهر میزبان علاقه مندان بود، گفت: عده‌ای حشره‌ بی صدا هستند که همدیگر را در زیرزمین نموری یافته‌اند و من هم شده‌ام سرپرستشان.

«کنسرت حشرات» ساعت ۲۰ روز چهارشنبه ۳۱ شهریورماه ۹۵ در دسترس علاقه مندان قرار می گیرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131