اجرای گروه سایه و علیرضا حاجی‌طالب در تالار رودکی

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 608

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اجرای گروه سایه و علیرضا حاجی‌طالب در تالار رودکی

اجرای گروه سایه و علیرضا حاجی‌طالب در تالار رودکی

اجرای گروه سایه و علیرضا حاجی‌طالب در تالار رودکی
اجرای گروه سایه و علیرضا حاجی‌طالب در تالار رودکی

گروه موسیقی همنوازان سایه به سرپرستی محمدامین اکبرپور و خوانندگی علیرضا حاجی‌طالب همراه با حضور و صدای شاعر امیر خاکسار، در فرم ساز و آواز، به اجرای برنامه در دستگاه‌های ماهور و شور می‌پردازد.

به گزارش ایلنا؛ از ویژگی‌های این اجرا پرداختن مفصل به گوشه‌های مهجور نصیرخانی و راک در بخش ماهور و نیز گوشه گبری در بخش شور خواهد بود.

گروه موسیقی همنوازان سایه در اسفندماه 1378 تشکیل شده و تاکنون فعالیت‌های گسترده‌ای در فرم‌های مختلف موسیقی ایرانی، به صورت اجرای زنده و تولید آلبوم داشته است .ویژگی مهم این گروه، کار مداوم اعضا چه برای تولید و چه در عرصه اجرای موسیقی است. چنانکه تا امروز جدای از اجراهای مکرر صحنه‌ای، پنج آلبوم با صدای علیرضا حاجی‌طالب به نام‌های "گلفرش" ، "گلبانگ" ، "دلبانگ" ، "نصیرخوانی" و سروشان" منتشر شده و دو آلبوم "نوبانگ" و "گلخند" نیز در حال انتشار است.

این اجرا از ساعت 20 چهارشنبه 7 مهر ماه، در تالار رودکی برگزار خواهد شد و طی آن محمدامین اکبرپور سرپرست و نوازنده تار، امیر خاکسار شاعر، پویان گرامی تمبک و علیرضا حاجی‌طالب آواز به هنرنمایی می‌پردازند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131