هم نوایی «شب آواز ایرانی» با عاشوراییان

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 580

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

هم نوایی «شب آواز ایرانی» با عاشوراییان

هم نوایی «شب آواز ایرانی» با عاشوراییان

هم نوایی «شب آواز ایرانی» با عاشوراییان
هم نوایی «شب آواز ایرانی» با عاشوراییان

شانزدهمین ویژه برنامه «شب آواز ایرانی» با حضور هنرمندان و علاقه مندان موسیقی ایرانی با حال و هوای عاشورایی در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، شانزدهمین ویژه برنامه «شب آواز ایرانی» ساعت ۱۸ شنبه ۲۴ مهر ماه با حضور هنرمندان و علاقه مندان موسیقی ایرانی با حال و هوای عاشورایی در تالار اندیشه حوزه  هنری برگزار می شود.

سروش بخشش دبیر هنری «شب آواز ایرانی» گفت: شب آواز ایرانی طبق روال معمول شنبه آخر هر ماه برگزار می‌شود و در این ماه به مناسبت ماه محرم، مهمانان متناسب با حال و هوای روزهای محرم به اجرای برنامه می‌پردازند و این مراسم به دلیل تقارن با ماه محرم به شکل غیر رقابتی برگزار خواهد شد. این در حالی است که در شانزدهمین شب آواز ایرانی ذبیح الله کردعلی‌وند به همراه ساسان بازگیر نوازنده تار یکی از گروه‌های شرکت کننده در مراسم خواهند بود که به اجرای آوازی در دستگاه سه‌گاه با استفاده از غزل‌های سعدی می‌پردازند. از دیگر بخش‌های برنامه شب آواز ایرانی می توان به اجرای علی دلفان به همراه علیرضا سپهوند نوازنده سنتور اشاره کرد که در این برنامه اجرای آوازی در مایه اصفهان با استفاده از غزل‌های نظامی گنجوی را ارائه خواهند داد.

 مدیر تولید مرکز موسیقی حوزه هنری، همچنین بیان کرد: در این نشست ماهانه که با هدف تجلیل از پیشکسوتان آواز ایرانی، کشف و معرفی چهره‌های جدید شکل گرفته است،  هنرمندان دیگری نیز اجرا خواهند داشت. ضمن اینکه علاقه‌مندان برای اطلاع از سایر بخش‌های برنامه و همچنین ثبت نام و شرکت در بخش رقابتی شب آواز ایرانی می‌توانند به سامانه مرکز موسیقی حوزه هنری مراجعه کنند.

شانزدهمین «شب آواز ایرانی» به همت مرکز موسیقی و مرکز محافل و جشنواره‌های حوزه هنری، شنبه ۲۴ مهرماه ساعت ۱۸ در تالار «اندیشه» حوزه هنری واقع در خیابان سمیه نرسیده به حافظ برگزار می‌شود. ورود برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131