علی اصغر شاه‌زیدی در شانزدهمین شب آواز ایرانی می‌خواند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 762

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

علی اصغر شاه‌زیدی در شانزدهمین شب آواز ایرانی می‌خواند

علی اصغر شاه‌زیدی در شانزدهمین شب آواز ایرانی می‌خواند

علی اصغر شاه‌زیدی در شانزدهمین شب آواز ایرانی می‌خواند
علی اصغر شاه‌زیدی در شانزدهمین شب آواز ایرانی می‌خواند

در شانزدهمین شب آواز ایرانی علی اصغر شاه‌زیدی خواننده و ردیف‌دان پیشکسوت اصفهانی که از شاگردان جلال تاج اصفهانی است قطعاتی را در قالب بداهه‌خوانی برای حاضران اجرا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، از دیگر بخش‌های این برنامه می توان به اجرای حسین انصاری به همراه عماد خان‌کشی (نوازنده نی) اشاره کرد که به اجرای آوازی در مایه دشتی با استفاده از غزلی از مرحوم مشفق کاشانی می پردازند.

حسین انصاری جعفری متولد 1346 از شاگردان مرحوم رضوی سروستانی است و دوره‌های ردیف آوازی را به مدت یک سال و نیم زیر نظر استاد ناصح‌پور گذرانده است. وی همچنین آموخته‌های خود را به مدت دو سال نزد مرحوم استاد لطفی تکمیل کرده است و تاکنون در بسیاری از اجراهای مختلف به عنوان خواننده حضور داشته است. عماد خانکشی (نوازنده نی ) متولد سال 1366 دارای مدرک کارشناسی موسیقی است و زیر نظر اساتیدی چون حسن ناهید، عبدالنقی افشارنیا و محمد رضا لطفی نوازندگی نی را فراگرفت.

در این برنامه هم‌چنین سید رضا طیبی متولد 1350فراگیری ردیف آوازی را با استاد صالح عظیمی آغاز کرد و سپس از رهنمودهای استاد محسن کرامتی بهره مند شده است. وی هم‌چنین به مدت چهار سال آموخته های خود را نزد استاد محمد رضا شجریان تکمیل کرده است. وی نفر اول جشنواره موسیقی دانشجویی کشوری در رشته آواز سنتی و بداهه خوانی است و تاکنون اجراهای مختلفی را در کشورهایی نظیر سوئد، دانمارک، فندلاند، قزاقستان، تایلند، فیلیپین و قرققیزستان برگزار کرده است. وی هم‌چنین سرپرست گروه سرایان است و با اساتیدی چون درخشانی و پایور و همچنین گروه‌هایی چون ارکستر سمفونیک تهران، ارکستر صدا و سیما، چاوش و دلنوازی همکاری کرده است. سعید همتیان( نوازنده نی ) نیز متولد 1350 دارای لیسانس موسیقی از دانشگاه سوره است و از محضر اساتیدی چون مرحوم محمدعلی حدادیان، منوچهر غیوری و جمشید عندلیبی بهره برده است. وی در آلبوم های موسیقی متعددی چون خانه خورشید، صبح دریا و داستانی نه تازه بعنوان نوازنده همکاری داشته است. همتیان با گروه‌های مختلفی چون بنان، سان، گُلک و نیما در سطح کشور اجرا داشته است.

ز دیگر بخش‌های برنامه شب آواز ایرانی می توان به اجرای علی دلفان به همراه علیرضا سپهوند (نوازنده سنتور) اشاره کرد که به اجرای آوازی در مایه اصفهان با استفاده از غزل‌های نظامی گنجوی می‌پردازد.

در برنامه شب آواز ایرانی که از ساعت 18 شنبه 24مهرماه با حضور اساتید، هنرجویان و علاقه‌مندان به آواز و موسیقی ایرانی دایر خواهد بود، خوانندگان دیگری همچون، ذبیح الله‌کرد علیوند، داریوش کاکاوند به همراه چند هنرمند نوازنده چراغ شانزدهمین شب آواز ایرانی را روشن می‌کنند.

علاقه‌مندان برای اطلاع از سایر بخش‌های برنامه و هم‌چنین ثبت نام و شرکت در بخش رقابتی شب آواز ایرانی می‌توانند‌ به وب‌سایت مرکز موسیقی حوزه هنری به نشانی musicenter.ir(در قسمت شرکت در برنامه شب آواز ایرانی) مراجعه کنند .

علاقه‌مندان برای تماشای برخط شانزدهمین شب آواز ایرانی می‌توانند‌ به وب‌سایت موسسه حام به نشانی www.e-haam.ir مراجعه کنند. شانزدهمین شب آواز ایرانی به همت مرکز موسیقی و مرکز محافل و جشنواره‌های حوزه هنری، شنبه 24 مهر ماه ساعت 18 در تالار «اندیشه» حوزه هنری واقع در خیابان سمیه نرسیده به حافظ برگزار می‌شود. ورود برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131