قاره پیمایی کیوان ساکت با موسیقی ایرانی/خواننده جدید معرفی می شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 663

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

قاره پیمایی کیوان ساکت با موسیقی ایرانی/خواننده جدید معرفی می شود

قاره پیمایی کیوان ساکت با موسیقی ایرانی/خواننده جدید معرفی می شود

قاره پیمایی کیوان ساکت با موسیقی ایرانی/خواننده جدید معرفی می شود
قاره پیمایی کیوان ساکت با موسیقی ایرانی/خواننده جدید معرفی می شود

آهنگساز و نوازنده موسیقی ایرانی برای برگزاری یک تور بین المللی موسیقی ایرانی به چند کشور آسیایی، اروپایی و آمریکایی سفر می کند.

کیوان ساکت نوازنده و آهنگساز موسیقی ایرانی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تازه ترین فعالیت های خود در عرصه موسیقی بیان کرد: طبق برنامه ریزی هایی که انجام گرفته تا یک ماه آینده برای برگزاری کنسرت های بی کلام به کشورهای هنک کنگ و چین سفر خواهم کرد. این در حالی است که بعد از برگزاری این برنامه ها برای برپایی چند کنسرت دیگر با همراهی ساز پیانو سروش عادل خواه  در لندن برنامه ای را اجرا خواهیم کرد و بعد از آن نیز در شهرهای تورنتور و مونترال میزبان علاقمندان موسیقی ایرانی خواهیم بود.

وی ادامه داد: البته بعد از بازگشت از این تورهای بین المللی برنامه ریزی هایی برای برپایی کنسرت هایی در ایران انجام دادیم که به تبع آن یک خواننده جدید نیز به گروه اضافه می شود. ضمن اینکه تمامی این برنامه ها در قالب ارکستر بزرگ انجام خواهد گرفت که با توجه محتوای آن فکر می کنم با استقبال مخاطبان روبه رو خواهد شد. چرا که این رپرتوارها در مقایسه با برنامه های قبلی با محتوایی کاملا متفاوت به مخاطب ارائه می شود. البته ما چند روز بعد از برگزاری کنسرت در ایران که به احتمال فراوان دی و بهمن ماه خواهد بود سفری نیز به آمریکا برای برگزاری چند کنسرت بی کلام خواهیم داشت که جزییات آن را بعدا اعلام می کنم.

این نوازنده در در بخش دیگری از صحبت های خود با ابراز امیدواری از انتشار کتاب «ردیف های کاربردی موسیقی ایرانی» توضیح داد: امیدوارم این کتاب قبل از آغاز تورهای بین اللمللی رونمایی شود. ضمن اینکه بنده این افتخار را داشتم که خط روی جلد کتاب با هنرمندی استاد امیرخانی و مقدمه اثر با نگارش کامبیز روشن روان و زنده یاد فرهنگ شریف انجام گرفته است. بنده در این اثر تلاش کرده ام با پیروی از اساتید بزرگ موسیقی ایرانی که همواره برای به روز کردن ردیف های موسیقی تلاش می کردند به سهم خود گامی در جهت به روز کردن این ردیف های موسیقایی که شاید در نگاه اول کاربرد اجرای زنده ندارند، بردارم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131