اقتصاد مقاومتی موضوع یک جشنواره موسیقی شد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 637

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اقتصاد مقاومتی موضوع یک جشنواره موسیقی شد

اقتصاد مقاومتی موضوع یک جشنواره موسیقی شد

اقتصاد مقاومتی موضوع یک جشنواره موسیقی شد
اقتصاد مقاومتی موضوع یک جشنواره موسیقی شد

رییس انجمن موسیقی استان آذربایجان شرقی ضمن تشریح فعالیت‌های موسیقایی این استان از برگزاری یک جشنواره ملی با موضوع اقتصاد مقاومتی، یک سوگواره مذهبی و جشنواره موسیقی عاشیقلار سخن گفت.

شاهرخ پناهی‌فرد رییس انجمن موسیقی استان آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فعالیت های موسیقایی که در این استان ساماندهی و اجرا می‌شود، توضیح داد: انجمن موسیقی استان آذربایجان شرقی طی ماه های آینده برنامه های مختلفی  برای هنرمندان و مخاطبان در نظر گرفته که یکی از این برنامه‌ها برگزاری سومین سوگواره محرم است که بعد از پایان ماه صفر و برای حفظ احترام این ایام، با اجرای موسیقی های مذهبی در تبریز برگزار می شود.

وی ادامه داد: برنامه دیگری که برای برگزاری آن برنامه ریزی هایی انجام گرفته برپایی اولین جشنواره موسیقی «عاشیقلار» است که در سال اول به شیوه استانی برگزار می شود ولی برنامه مان این است که اگر امکانات فراهم شود این جشنواره در ادامه راه در قالب یک رویداد ملی برپا شود. جشنواره دیگری هم که به زودی متن فراخوان آن منتشر می شود، جشنواره ای با موضوع «اقتصاد مقاومتی» است که هنوز نام مشخصی برای آن در نظر گرفته نشده اما بنا بر این است که فضای این جشنواره در قالب یک رویداد ملی باشد.

رییس انجمن موسیقی استان آذربایجان شرقی به برپایی جلسه‌ای ویژه با معاون هنری وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی طی هفته های گذشته خبر داد و گفت: در سفری که جناب مرادخانی به تبریز داشت موضوعات مختلف درباره جشنواره هایی که به آن اشاره کردم مورد بررسی قرار گرفت. تاسیس مرکز موسیقی موغامی و عاشیقی با مرکزیت تبریز یکی دیگر از مواردی بود که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت که خوشبختانه در این زمینه جناب محمدپور رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همکاری بسیار خوبی با ما دارند.

پناهی فرد در بخش پایانی صحبت های خود توضیح داد: همان طور که در جریان هستید شهر تبریز برای سال ۲۰۱۸ به عنوان پایتخت فرهنگی جهان تشیع معرفی شده که ما در این زمینه اقدامات و برنامه ریزی هایی را انجام دادیم که به زودی جزییات آن اطلاع رسانی می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131