گروه موسیقی استونی در کرمان کنسرت می‌دهد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 535

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گروه موسیقی استونی در کرمان کنسرت می‌دهد

گروه موسیقی استونی در کرمان کنسرت می‌دهد

گروه موسیقی استونی در کرمان کنسرت می‌دهد
گروه موسیقی استونی در کرمان کنسرت می‌دهد

رییس انجمن موسیقی استان کرمان از سفر یک گروه از کشور استونی برای اجرای کنسرت موسیقی فولکلور در بهمن ماه سال جاری در این استان خبر داد.

امیر اخلاقی مدیر انجمن موسیقی استان کرمان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تازه ترین فعالیت های انجمن موسیقی استان اینگونه توضیح داد: با برنامه ریزی های که صورت گرفته قرار بر این است که روز هفتم بهمن ماه امسال کنسرتی با حضور تعدادی از هنرمندان کشور استونی در کرمان برگزار شود. در این کنسرت علاوه بر اجرای این گروه که با اجرای موسیقی فولکلور منطقه اروپای شرقی همراه خواهد بود، کیوان پهلوان پژوهشگر و از داوران نهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران همراه با هنرمندان موسیقی استان کرمان برنامه دیگری را اجرا می کند.

وی ادامه داد: تمامی برنامه ریزی مربوط به برگزاری این کنسرت با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان صورت گرفته و اگر طبق برنامه پیش برویم کنسرت در روز هفتم بهمن ماه برای علاقه مندان به موسیقی اقوام ایران اجرا می شود.

اخلاقی گفت: یکی دیگر از فعالیت هایی که طی ماه های اخیر دنبال آن بودیم برگزاری کارگاه ها و مسترکلاس های تخصصی موسیقی به ویژه در حوزه نوازندگی بوده که به تبع آن بنا داریم کارگاه های تخصصی نوازندگی کمانچه و ویولنسل را در شهرهای مختلف استان با حضور هنرمندان عرصه موسیقی برگزار کنیم که امیدوارم با این کار بتوانیم به اهدافی که برای ارتقای سطح نوازندگی هنرمندان استان داریم، برسیم.

رییس انجمن موسیقی استان کرمان در پایان با اشاره به مشکلات پیش‌روی این انجمن در راستای فعالیت‌ها تصریح کرد: خوشبختانه طی ماه های گذشته اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان و یک نهاد صنعتی انصافا حمایت های خوبی از ما داشته اند که لازم است از دوستان تشکر داشته باشم. اما ماجرای لغو کنسرت ها و مسائلی از این دست که در این مدت بارها و بارها درباره آن نظرات متنوعی داده شده همچنان مهم ترین مشکلی است که با آن روبه رو هستیم و امیدوارم در این مدت با درایت و تعاملی که می تواند میان دستگاه های اجرای استان ها انجام بگیرد شاهد فعالیت های ثمربخشی در زمینه موسیقی باشیم.

تمرکز بر امور راهبردی و زیر بنایی، ارائه کمک های کارشناسی و تخصصی به موزیسین های منطقه، ایفای نقش فعال در رخدادهای فرهنگی استان، برگزاری دوره های تخصصی برای افزایش سطح هنر و دانش هنرآموزان و ... از جمله اهدافی است که انجمن موسیقی کرمان در اولویت های کاری خود قرار داده است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131