کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در آذرماه

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 663

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در آذرماه

کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در آذرماه

کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در آذرماه
کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در آذرماه

ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی یازدهم آذرماه سال جاری تازه‌ترین کنسرت خود را در تالار وحدت تهران برگزار می‌کند.

به گزارش ایلنا، ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی ساعت ۲۱:۳۰ یازدهم آذرماه سال جاری تازه‌ترین کنسرت خود را در تالار وحدت تهران با اجرای آواهای اسلوانی شماره ٨ از آنتونین دورژاک برگزار می‌کند.

کنسرتو در ر مینور برای دو ویولن از یوهان سباستین باخ با هنرمندی مونیکا لران، علیرضا چهره‌قانی، «مارش اسلوانی» از پیتر چایکوفسکی، «آوای مرگ» از کامیل سن‌سانس، «پاوان» اثر گابریل فوره از دیگر اجراهای برنامه یازدهم آذرماه ارکستر سمفونیک تهران است. در این رویداد همچنین قطعه «بر فراز کوه سنگی» از مودست موسورسکی اجرا می‌شود.

علی‌اکبر صفی‌پور مدیرعامل بنیادرودکی، مردادماه امسال شهرداد روحانی را به‌عنوان رهبر ثابت ارکستر سمفونیک تهران معرفی کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131