بزرگداشت ناصر فرهنگ‌فر برگزار می شود/ دو نکوداشت آنلاین موسیقی

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 759

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بزرگداشت ناصر فرهنگ‌فر برگزار می شود/ دو نکوداشت آنلاین موسیقی

بزرگداشت ناصر فرهنگ‌فر برگزار می شود/ دو نکوداشت آنلاین موسیقی

بزرگداشت ناصر فرهنگ‌فر برگزار می شود/ دو نکوداشت آنلاین موسیقی
بزرگداشت ناصر فرهنگ‌فر برگزار می شود/ دو نکوداشت آنلاین موسیقی

مراسم بزرگداشت دو استاد موسیقی ایران فضل‌الله توکل و ناصر فرهنگ‌فر همزمان با برگزاری در تالار وحدت تهران به صورت آنلاین برای مخاطبان سراسر کشور به نمایش درمی‌آید.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیین نکوداشت فضل‌الله توکل نوازنده پیشکسوت سنتور ۱۹ آذر در تالار وحدت ساعت ۲۱:۳۰ به همراه رونمایی از دو آلبوم جدید برگزار می‌شود. ضمن این که این مراسم با همکاری سامانه کنسرت آنلاین کشور به صورت آنلاین و زنده برای مخاطبان سراسر کشور نیز به نمایش درمی‌آید.

در این مراسم حسن ناهید به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت و گروه استاد فضل الله توکل به خوانندگی فرهاد عزیزی و پاشا پاشایی نیز به اجرای برنامه خواهد پرداخت. پیانونوازی بردیا صدر نوری نیز بخش دیگری از این مراسم را تشکیل می‌دهد.

همچنین مراسم نکوداشت زنده‌یاد ناصر فرهنگ‌فر نیز روز شنبه شنبه ۲۰ آذر ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت برگزار می‌شود. در این مراسم محمد علی کیانی‌نژاد سخنانی را پیرامون جایگاه هنری ناصر فرهنگ‌فر ایراد می‌کند.

اجرای قطعاتی از موسیقی ردیف دستگاهی ایران توسط استاد میلاد کیایی نوازنده سنتور و با همراهی پیمان ناصح‌پور نوازنده تمبک بخشی از این برنامه خواهد بود.

در بخش دوم این برنامه مخاطبان به تماشای اجرای سه تار بهداد بابایی و تمبک آرش فرهنگ فر خواهند بود. بخش بعدی این مراسم هم به ضربی‌خوانی و ضربی‌نوازی آرش فرهنگ فر اختصاص خواهد داشت و در پایان نیز مجید درخشانی با تار و کامران جعفری با تمبک به اجرای برنامه می‌پردازند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131