هیات انتخاب مرحله نخست داوری جایزه همایون خرم معرفی شد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 532

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

هیات انتخاب مرحله نخست داوری جایزه همایون خرم معرفی شد

هیات انتخاب مرحله نخست داوری جایزه همایون خرم معرفی شد

هیات انتخاب مرحله نخست داوری جایزه همایون خرم معرفی شد
هیات انتخاب مرحله نخست داوری جایزه همایون خرم معرفی شد

هیات انتخاب مرحله نخست داوری آثار گروه‌های شهرستانی و تهرانی متقاضی شرکت در سومین جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرم ۳) معرفی شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی این جشنواره، با تمام شدن مهلت ارسال آثار گروه‌ها و هنرمندان متقاضی شرکت در سومین جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرم) هیات انتخاب مرحله اول داوری آثار شامل رضا خرم، ناصر ایزدی و بردیا صدرنوری، کار ارزیابی و انتخاب آثار رسیده به دبیرخانه برای حضور در بخش نهایی جشنواره را آغاز کردند.

تا کنون بیش از یک‌هزار و ۴۰ نفر هنرمند گروه سنی کودک و نوجوان شامل ۵۳۰ هنرمند پسر و ۵۱۰ هنرمند دختر در قالب ۳۹۵ اجرای گروهی و تک‌نوازی از تهران و شهرستان متقاضی حضور در مرحله نهایی جشنواره هستند که در این بین، ۲۵۴ اجرا متعلق به آثار استاد همایون خرم، ۶۱ اجرا متعلق به آثار استاد علی تجویدی، ۵۷ اجرا متعلق به آثار استاد روح‌الله خالقی و ۲۳ اجرا براساس ملودی‌های اصیل ایرانی بوده است.

براساس آمار اعلام‌شده از سوی ستاد برگزاری جشنواره، در این دوره هنرمندان و گروه‌هایی از آموزشگاه‌های مختلف شهرهای تهران، قم، اصفهان، کرج، کرمان، شهریار، تنکابن، رشت، تبریز، شیراز، کاشان، بوشهر، مشهد، گچساران، نوشهر، آران و بیدگل، شهرری، یزد، زنجان، آباده، شهرکرد، سوادکوه، بهشهر، ملایر، بابلسر، شمیران، اسلامشهر، پاکدشت، کرمانشاه، خرم‌آباد، چالوس، ساوجبلاغ، فیروزکوه، بناب، نیریز، سبزوار، گرگان، آبادان، رباط کریم، ساوه، میانه، شاهین شهر، همدان، اراک، بندرعباس، بروجرد، فولاد شهر، آمل، دلیجان، دلفان، تربت حیدریه، فسا، سمنان و الیگودرز اجراهای خود را برای ستاد جشنواره ارسال کردند.

سومین جشنواره و جایزه همایون خرم ۱۵ تا ۱۷ دی‌ماه با حضور گروه‌ها و هنرمندان گروه سنی کودک و نوجوان در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131