ناصر مسعودی در گیلان روی صحنه ‌می‌رود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 780

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ناصر مسعودی در گیلان روی صحنه ‌می‌رود

ناصر مسعودی در گیلان روی صحنه ‌می‌رود

ناصر مسعودی در گیلان روی صحنه ‌می‌رود
ناصر مسعودی در گیلان روی صحنه ‌می‌رود

ناصر مسعودی خواننده‌ی قدیمی و پیشکسوتِ گیلانی، پس از سال‌ها دوری از صحنه‌های عمومی در ایران، در گیلان کنسرت برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، این خواننده‌ی گیلانی پس از سال‌ها دوری از صحنه‌های عمومی در ایران، 16 و 17 دِی‌ماه در مجموعه‌ی یادگار امام رشت، سالن نامجو با گروهی از نوازندگان جوان به سرپرستی «محمد انشائی» به‌روی صحنه خواهد رفت.

قطعات این کنسرت همه‌گی از آلبوم‌های قدیمی استاد انتخاب شده‌اند و با ارکستر سنتی اجرا می‌شوند. اما طی آینده‌ی نزدیک قرار است دو آلبوم تازه از ناصر مسعودی با عناوین «حالا چرا؟» و «خورشیدخانم» منتشر شود. آلبوم اول شامل قطعاتی با آهنگ‌سازی استاد و دومی از ساخته‌ها‌ی «مسعود لاهیجی» است، همچنین تنظیم هر دو آلبومِ فوق را «مجید درخشانی» برعهده دارد. حالا چرا؟ شامل قطعاتی با اشعار فارسی است و خورشیدخانم سروده‌های گیلکی شیون فومنی را دربرمی‌گیرد.

مسعودی اواسط دهه‌ی 30 کارش را با تئاتر و سپس رادیوی رشت آغاز کرد و از اواخر همین دهه‌ پس از آشنایی با احمد عبادی به رادیو تهران راه پیدا کرد، از همان تاریخ تا وقوع انقلاب‌اسلامی در عرصه‌ی موسیقی کشور و دو زبان گیلکی و فارسی داشت.

کنسرت استاد ناصر مسعودی به‌همت «انجمن موسیقی گیلان» ،که طی چندماه اخیر فعالیت بیشتری در گیلان انجام می‌دهد، روزهای 16 و 17 دِی‌ماه ساعت 20 در سالنِ نامجو از مجموعه‌ی یادگار امام برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان برای تهیه‌ی بلیط علاوه بر مراکز فروشِ درج‌شده در پوستر، برای خرید اینترنتی می‌توانند به سایت www.haftsaz.com رجوع کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131