نکوداشت زادروز محمدرضا لطفی در لطف ساز

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 508

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نکوداشت زادروز محمدرضا لطفی در لطف ساز

نکوداشت زادروز محمدرضا لطفی در لطف ساز

نکوداشت زادروز محمدرضا لطفی در لطف ساز
نکوداشت زادروز محمدرضا لطفی در لطف ساز

آیین نکوداشت هفتادمین زادروز استاد محمدرضا لطفی با عنوان «لطف ساز» به همت بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران و با همکاری مکتب‌خانه میرزاعبدالله برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، استاد محمدرضا لطفی ۱۷ دی‌ماه ۱۳۲۵ در گرگان چشم به جهان گشود و در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۳ دار فانی را وداع گفت.

دی‌ماه امسال مصادف است با هفتادمین سالروز تولد این هنرمند که به همین مناسبت، ویژه‌برنامه‌ای با عنوان «لطف ساز» با حضور جمعی از هنرمندان و چهره‌های صاحب نام موسیقی، همچنین شاگردان این هنرمند فقید در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

در این برنامه برخی از آثار استاد لطفی توسط شاگردان این هنرمند اجرا خواهد شد. همچنین استادان و چهره‌های نام‌آشنای موسیقی سنتی ایران درباره شخصیت و فعالیت‌های موسیقایی استاد لطفی سخن خواهند گفت و تصاویر و نماهنگ‌هایی پخش خواهد شد.

ویژه‌برنامه «لطف ساز» جمعه، ۱۷ دی‌ماه ساعت ۱۹ در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود و حضور علاقه‌مندان در این آیین آزاد است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131