کنسرت‌ حسین بهروزی‌نیا در اسپانیا و آلمان برگزار می‌شود

Posted in کنسرت ها بازدید: 989

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کنسرت‌ حسین بهروزی‌نیا در اسپانیا و آلمان برگزار می‌شود

کنسرت‌ حسین بهروزی‌نیا در اسپانیا و آلمان برگزار می‌شود

کنسرت‌ حسین بهروزی‌نیا در اسپانیا و آلمان برگزار می‌شود
کنسرت‌ حسین بهروزی‌نیا در اسپانیا و آلمان برگزار می‌شود

حسین بهروزی‌نیا که این روزها برای برگزاری مسترکلاس‌های عودنوازی به ایران آمده؛ از 19 اردیبهشت راهی اروپا می‌شود تا کنسرت‌هایی را به همراه سه موزیسین ایرانی دیگر در اسپانیا و آلمان برگزار کند.

حسین بهروزی‌نیا در گفتگو با خبرنگار ایلنا، ضمن اعلام این خبر گفت: من به اتفاق بهنام سامانی (نوازنده سازهای کوبه‌ای)، داوود ورزیده (نوازنده نی) و جاوید افسری‌راد (نوازنده سنتور) چند کنسرت سازی از 19 تا 26 اردیبهشت به ترتیب در شهرهای مادرید، کلن و مونیخ برگزار خواهیم کرد.

این آهنگساز و نوازنده عود در ادامه افزود: ما برای اولین بار است که دور هم جمع می شویم و اسمی برای این گروه انتخاب نکرده‌ایم. برنامه‌مان نیز به این شکل خواهد بود که بیشتر به صورت بداهه‌نوازی به اجرا خواهیم پرداخت.

وی همچنین عنوان کرد: امکان دارد ما قطعات از پیش ساخته شده‌ای نیز طی جلسات آینده برای اجرا درنظر بگیریم. به این نکته هم باید اشاره کنم که این برنامه همانجا در کنسرت‌هایمان ضبط خواهد شد.

بهروزی‌نیا درباره مسترکلاس‌هایش نیز گفت: من هر سال که به ایران می‌آیم طی چند هفته‌ای که اینجا هستم کلاس‌هایی را برای علاقمندان به عود برگزار می‌کنم. امسال هم چون قرار است مدتی اینجا باشم؛ هماهنگی‌هایی صورت گرفته تا مسترکلاسی را برگزار کنم.

این نوازنده عود افزود: این مسترکلاس‌ها از هفته آینده روزهای چهارشنبه در آموزشگاه"هم آوا" (واقع در خیابان کارگر شمالی بالاتر از بیمارستان قلب) برگزار خواهد شد. من خوشحال هستم که یکبار دیگر در ایران هستم تا بتوانم خدمتی به جوان‌هایی که علاقمند یادگیری هرچه بهتر ساز عود هستند؛ داشته باشم.

وی همچنین گفت: قطعا تمام تلاشم را می‌کنم تا تمام آنچه را در توان دارم به این عزیزان منتقل کنم. جا دارد از آقای شهبازی مدیریت آموزشگاه"هم آوا" نیز تشکر کنم که همیشه در برگزاری این مسترکلاس‌ها به من کمک کرده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131