بانوان پیشکسوت آواز روی صحنه جشنواره فجر

Posted in سی و دومین جشنواره موسیقی فجر 1395 بازدید: 539

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بانوان پیشکسوت آواز روی صحنه جشنواره فجر

بانوان پیشکسوت آواز روی صحنه جشنواره فجر
بانوان پیشکسوت آواز روی صحنه جشنواره فجر

نسرین ناصحی، شهلا میلانی، فریبا اسدی و آتوسیان در کنسرت گروه «نگین» روی صحنه آمدند و قطعه «ایران ایران» ساخته محمد سریر را اجرا کردند.

به گزارش ایسنا، در سومین شب از سی‌ودومین جشنواره موسیقی فجر در بخش بانوان گروه «نگین» به سرپرستی نگین سریر در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران به صحنه رفت. این گروه قطعاتی ساخته محمد سریر و انوشیروان روحانی را اجرا کردند که در کنار آن برخی از قطعات کلاسیک فیلم‌های قدیمی نیز نواخته شد. گروه «نگین» برخی از این قطعات کلاسیک را برای نخستین بار اجرا می‌کرد.

«گل سنگ»، «عاشقانه»، «رویای جوانی»، «دلیار»، «تاراج خزان»، «من هم گریه کردم»، «مادر» و چند قطعه انگلیسی از جمله قطعاتی بودند که این گروه اجرا کردند. نازنین جلالی فراهانی، خواننده گروه برای اجرای آخرین قطعه از پیشکسوتان موسیقی بانوان در زمینه آواز حاضر در سالن خواست که روی صحنه بروند و قطعه «ایران ایران» ساخته محمد سریر را با هم بخوانند.

به گزارش ایسنا، بسیاری از مخاطبانی که حداقل نیم ساعت قبل از شروع در فرهنگسرای نیاوران حاضر شده بودند، از این که مجبور بودند تا شروع اجرا و ورود به ساختمان فرهنگسرا در سرما و محوطه بیرونی بمانند معترض بودند.

بسیاری از۲۶۳ صندلی سالن فرهنگسرای نیاوران برای اجرای گروه «نگین» خالی بود.

نیلوفر ابراهیمی (نوازنده فلوت)، نازنین جلالی فراهانی (خواننده) و نگین سریر (سرپرست و نوازنده پیانو) اعضای گروه نگین هستند که با لباس‌های قابل توجه‌ای به رنگ مشکی و قرمز روی صحنه حاضر شدند.

گروه موسیقی «نگین» فعالیت خود را از سال ۱۳۹۰ با اجرای برنامه‌های موسیقی کلاسیک و پاپ آغاز کرده است و اعضای آن از فارغ‌التحصیلان رشته موسیقی هستند.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131