اطرایی: تشکیل دبیرخانه دائمی جشنواره موسیقی فجر ضروری است

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 589

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اطرایی: تشکیل دبیرخانه دائمی جشنواره موسیقی فجر ضروری است

موسیقی هنری ایران: ایجاد دبیرخانه دائمی جشنواره موسیقی فجر به منظور برقراری ارتباط با هنرمندان در طول سال از ضروریات برگزاری این رویداد هنری است.

ارفع اطرایی نوازنده سنتور ضمن بیان این مطلب در خصوص کم و کیف برگزاری بیست و ششمین جشنواره موسیقی فجر به خبرنگار مهر، گفت : ارتباط مسئولان با هنرمندان موسیقی در طول سال باید برقرار باشد چرا که در سایه این تعامل است که هنرمندان بنابر شرایط جشنواره به ایده های تازه دست می یابند و می توانند اجرای موفقی در جهت ارتقا سطح کیفی این رویداد هنری داشته باشند.

وی در ادامه صحبت های خود با اشاره به حضور بانوان در جشنواره موسیقی فجر گفت : با ایجاد بخش ویژه بانوان و اجرای موسیقی بانوان برای بانوان به شدت مخالف هستم چرا که معتقدم اجراهایی از این دست به دلیل بسته بودن فضای اجرا باعث پایین آمدن سطح کیفی آثار می شود از همین رو معتقدم گروه های بانوان با حضور یک همخوان مرد می تواند برای عموم اجرا شود و همین مسئله باعث ارتقا کیفیت اجرای آثار می شود.

این نوازنده سنتور در پایان صحبت های خود تقدیر از هنرمندان را مهم ارزیابی کرد و گفت : هنرمندان موسیقی از سرمایه های ملی و فرهنگی هستند که شناسایی افرادی که به درستی شایستگی تقدیر را دارند بسیار مهم است اما به نظرمی رسد مسئولان برگزاری جشنواره موسیقی فجر در انتخاب افراد برای تقدیر دقت لازم را ندارند.

نهم دی ماه هشتاد و نه