رئیس انجمن موسیقی‌ یزد: برگزاری کنسرت موسیقی در یزد توجیه اقتصادی ندارد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 1429

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رئیس انجمن موسیقی‌ یزد: برگزاری کنسرت موسیقی در یزد توجیه اقتصادی ندارد

موسیقی هنری ایران: رئیس انجمن موسیقی یزد گفت: برگزاری کنسرت موسیقی در یزد توجیه اقتصادی ندارد.

محمدحسین گرجی‌پور در گفتگو با خبرنگار  ایسنا ، اظهار داشت: انجمن موسیقی به عنوان قانونمندترین تشکل و پایگاه سیاست‌گذاری فعالیتهای موسیقی توسط وزارت فرهنگ و ارشاد انتخاب شده است.

وی ادامه داد: بخش موسیقی در کشور ایران با توجه به پارامترهای وزارت ارشاد و سیاستهای مد نظر مقام معظم رهبری فعالیت می‌کند و استانهای یزد، قم، اصفهان و... که مذهبی‌تر هستند با محدودیت فعالیت روبرو می باشند.

گرجی‌پور افزود: انجمن موسیقی بودجه‌ای از سازمان دولتی ندارد و اگر کمکهای مختصر اداره ارشاد به انجمن نبود، قادر به ادامه حیات نبودیم.

این مسئول یکی از منابع درآمد انجمن های موسیقی را برگزاری کنسرت عنوان کرد و افزود: برگزاری کنسرت موسیقی در یزد توجیه اقتصادی ندارد و بجز یک یا دو کنسرت برگزار شده، مابقی با ضرر همراه بوده است.

گرجی پور در خصوص برنامه های آتی انجمن تصریح کرد: در حال حاضر با رایزنی‌های انجام شده کلاسهای تخصصی سیاوش ناظری را هفته‌ای یکبار برگزار می‌کنیم، همچنین کلاسهای آواز و ... برای علاقه مندان در این عرصه برگزار می‌شود.

وی همچنین برگزاری اولین دوره آموزشی صدابرداری تخصصی از ۱۸ دی ماه جاری در یزد را از دیگر برنامه‌های این انجمن عنوان کرد.

بیست و پنجم دی ماه هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131