حضور ارکستر جوانان جهان فرصت خوبی است

نوشته شده توسط رضا کلانتری Posted in گفت و گو بازدید: 1461

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

حضور ارکستر جوانان جهان فرصت خوبی است

حضور ارکستر جوانان جهان فرصت خوبی است
حضور ارکستر جوانان جهان فرصت خوبی است

داوود گنجه‌ای گفت: حضور ارکستر جوانان جهان در ایران فرصت مناسبی برای تبادل تجربه و آشنایی نوازندگان ارکستر سمفونیک با رنگ‌های متنوع و جدید موسیقی است.

به گزارش ایسنا، این آهنگساز و موسیقیدان با ابراز خرسندی از برگزاری کنسرت مشترک ارکستر جوانان جهان با ارکستر سمفونیک تهران که در قالب پروژه بین‌المللی «صدای ایتالیا برای ایران» در تالار وحدت در حال برگزاری است، گفت: این اتفاق به نظر من یک فرصت خوب برای ارکستر سمفونیک تهران است و باید از آن به بهترین شکل استفاده کرد.
او با بیان اینکه تجربه انتقال بین ارکسترهای بزرگ اتفاقی معمول در دنیا است، ادامه داد: فرض کنید کسی از یک شهر کوچک به شهری مثل پاریس سفر کند، در همین سفر آن فرد به طور طبیعی با چیزهای جدیدی آنها آشنا می‌شود که خواه‌ناخواه بر رشد، آگاهی و شناخت او از پیرامونش تاثیر خواهد  داشت.
گنجه‌ای همچنین با مثبت ارزیابی کردن حضور ارکستر جوانان جهان در تهران، افزود: در حال حاضر حضور ارکستر جوانان جهان در تهران برای نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران یک فرصت مناسب است تا با رنگ‌های  دیگری از موسیقی آشنا شوند.
این موسیقیدان و نوازنده ویولن تبادل تجربه بین ارکسترهای مختلف در سطح جهان را اتفاقی بسیار مثبت و تاثیرگذار عنوان کرد و گفت: هر قدر از این دست اتفاق‌های هنری در حوزه موسیقی بین ایران و دیگر کشورهای جهان رُخ بدهد، در نهایت به نفع موسیقی ایران و هنرمندان عرصه موسیقی است.
کنسرت مشترک ارکستر جوانان جهان با ارکستر سمفونیک تهران از 20 تا 22 مردادماه جاری در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت