تهران سه شب میزبان موسیقی‌های ضد استکباری می‌شود

نوشته شده توسط رضا کلانتری Posted in گفت و گو بازدید: 1782

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تهران سه شب میزبان موسیقی‌های ضد استکباری می‌شود

تهران سه شب میزبان موسیقی‌های ضد استکباری می‌شود
تهران سه شب میزبان موسیقی‌های ضد استکباری می‌شود

تجلیل و اختصاص جایزه جشنواره به نام استاد سبزواری

محسن صفایی‌فرد گفت: جشنواره شعر، موسیقی و سرود ضداستکباری طبس در روزهای 25 تا 27 مردادماه در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، نخستین نشست خبری دومین جشنواره شعر، موسیقی و سرود ضداستکباری طبس صبح امروز با حضور اسفندیار قره‌باغی و محسن صفایی‌فرد دبیر اجرایی این جشنواره در حسینیه هنر برگزار شد.

در ادامه این نشست خبری محسن صفایی‌فرد دبیر اجرایی این جشنواره، گفت: جشنواره موسیقی ضداستکباری طبس در جست‌وجوی پر کردن خلأهایی بود که به وضوح امروز در جریان موسیقی کشور دیده می‌شود اما آثاری که به دست ما رسید نشان داد که خوشبختانه یک جریان و رویش جدید پیرامون موسیقی انقلابی شکل گرفته است.

وی افزود: جشنواره موسیقی ضداستکباری طبس طی روزهای 25، 26 و 27 مرداد در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار خواهد شد. شب اول این جشنواره به شعرهای ضداستکباری اختصاص می‌یابد. در این بخش 275 شعر از 90 شاعر در قالب‌های مختلف به دست ما رسیده است. در این شب همچنین بزرگداشت استاد حمید سبزواری را خواهیم داشت ضمن اینکه جایزه ویژه این جشنواره به نام استاد سبزواری است

صفایی‌فرد ادامه داد: شب دوم به موسیقی اختصاص دارد که از چهره‌های مردمی و جهانی ضداستکبار دعوت شده تا در این رویداد حضور داشته باشند، در شب دوم از دِردی تریک خواننده ترکمن تجلیل خواهد شد. همچنین از ویکتورخارا شاعر مبارز شیلیایی نیز یادی خواهیم کرد. ویکتورخارا و بزرگداشتش در جشنواره می‌تواند طلیعه ارتباط بین‌المللی در جهت اهداف ضداستکباری باشد.

وی تصریح کرد: در شب سوم هم سرودهای استکباری مورد بررسی قرار خواهد گرفت که در این شب از گروه سرود  المهدی جهرم که همگی اعضای آن شهید شدند تجلیل خواهد شد. رونمایی از کتاب «صد سال موسیقی اعتراض» که دفتر اول آن به خواننده‌های آمریکایی و غربی که آثار ضداستکباری خلق کردند اختصاص دارد. در میان آثار موسیقایی 90 تک آهنگ به دبیرخانه جشنواره از 50 خواننده جوان رسید که حامد زمانی با 12 اثر پرکارترین خواننده جشنواره است.

صفایی‌فرد در پایان گفت: ما از رسانه ملی و دستگاه‌های دولتی انتظار بیشتری داریم و می‌خواهیم که آنها خلأهای موجود در موسیقی حماسی را ببینند و به موسیقی انقلابی بها بدهند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت