×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 27

کریستف رضاعی و تدارک برای انتشار آلبوم اژدها وارد می‌شود

 • چهارشنبه, 27 بهمن 1395 23:40
 • منتشرشده در گفت و گو
 • خواندن 477 دفعه

کریستف رضاعی و تدارک برای انتشار آلبوم اژدها وارد می‌شود

کریستف رضاعی و تدارک برای انتشار آلبوم اژدها وارد می‌شود

کریستف رضاعی و تدارک برای انتشار آلبوم اژدها وارد می‌شود
کریستف رضاعی و تدارک برای انتشار آلبوم اژدها وارد می‌شود

فجر شفاف‌سازی کند

برنده سیمرغ بلورین بهترین آهنگسازی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر با اشاره به تازه ترین فعالیت های موسیقایی خود درباره برخی حاشیه های اهدای جوایز این دوره از جشنواره سخن گفت.

کریستف رضاعی آهنگساز و برنده سیمرغ بلورین بهترین آهنگسازی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر برای ساخت موسیقی فیلم «نگار» در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: طبق برنامه ریزی هایی که انجام گرفته تصمیم دارم موسیقی فیلم «اژدها وارد می شود» مانی حقیقی را در قالب یک آلبوم منتشر کنم که با توجه به حساسیت ها و وسواسی که برای ارائه درست و دقیق این موسیقی دارم فعلا دو تا سه ماه کار لازم است که بتوانم به فضای مورد نظر دست پیدا کرده و نسبت به انتشار آن اقدام کنم.

وی ادامه داد: فضاهایی در نسخه سینمایی کار وجود دارد که برای ارائه آن در آلبوم باید یکسری بازنگری روی آن انجام گیرد که همین موضوع با توجه به فرآیندی که من برای چینش قطعات در نظر دارم نیازمند زمان بوده و لازم است با دقت بیشتری روی قطعات کار شود. به طور کلی امیدوارم برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که ما تا سه ماه آینده بتوانیم آلبوم را در دسترس علاقه مندان قرار دهیم.

رضاعی درباره اجرای زنده برخی از آثارش نیز توضیح داد: خوشبختانه سال گذشته همراه با سایر دوستان هنرمندم کنسرتی را در فستیوال موسیقی تلفیقی تهران برگزار کردیم که این کنسرت با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد، به همین جهت تصمیم دارم نظر به این اجرای موفق، اواسط اردیبهشت ماه در فرهنگسرای نیاوران تهران کنسرتی را با یک محتوای متفاوت برگزار کنم که اطلاعات دقیق تر این برنامه به محض قطعی شدن در اختیار مخاطبان قرار می گیرد.

این آهنگساز و نوازنده با اشاره به حاشیه های اهدای جوایز سیمرغ سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر بیان کرد: من به عنوان هنرمندی که سال‌هاست در عرصه آهنگسازی فیلم فعالیت می کند باید به این نکته اشاره کنم که این فضا حالا چه در شکل کمرنگ و چه در شکل پر رنگ آن در همه ادوار جشنواره های فیلم فجر وجود داشته و ما به تناسب برگزاری هر دوره شاهد اعتراضات و انتقاداتی بوده ایم. این دوره هم از این قاعده مستثنا نبود و برخی از کارشناسان و منتقدان معتقد بودند که برخی از قضاوت ها و سلیقه هایی که در هیات داوران وجود داشت موجب ناراحتی هایی شده که باید درباره آن بررسی بیشتری صورت گیرد.

رضاعی ادامه داد: به هر ترتیب اعضای هیات داوران بخش سودای سیمرغ سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر همگی از افراد توانا و متخصص حوزه سینما هستند، اما حالا اتفاقی افتاده و بنا به سلیقه ای که دوستان داشتند هنرمندانی به عنوان برگزیده این دوره از جشنواره انتخاب شدند. این موضوع هم طبیعی است که بحث سلیقه همیشه در قضاوت ها نقش اساسی دارد که باید به این مساله نیز توجه کرد. اما به نظر من وقتی چنین شرایطی ایجاد می شود باید ما شاهد عکس العمل نیز باشیم. زیرا وقتی در برابر این حجم وسیع اعتراض و انتقاد واکنش منطقی صورت نگیرد همین سکوت موجب ایجاد سوءتفاهماتی می شود.

وی در پایان گفت: ای کاش هیات محترم داوران زمان انتخاب برای هر یک از انتخاب هایی که داشتند در قالب یک اعلامیه هنگام اهدای سیمرغ ها مشروح توضیح می دادند که دلیل انتخاب افراد برای دریافت سیمرغ در هر بخش بر چه اساس و چارچوبی بوده است. وقتی چنین اتفاقی بیفتد قطعا می توانیم شاهد حاشیه های کمتری از آنچه طی این روزها برای جشنواره پیش آمد باشیم. به هر حال ما شاهد برگزاری یک فستیوال با قدمتی ۳۵ ساله هستیم که داوران آن افرادی متخصص در عرصه سینما هستند که باید به آنها و نظراتشان احترام گذاشت. من این موضوع را نه به عنوان برنده سیمرغ آهنگسازی بلکه به عنوان یک هنرمند باور دارم که وقتی ما تصمیم می گیریم در یک بازی باشیم باید قوانین آن را نیز قبول کنیم. اما این را هم می دانم در هنگام بروز چنین شرایطی شفاف سازی و توضیح درباره آنچه اتفاق افتاده می تواند راه برای برون رفت از یک بحران باشد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 • آخرین ویرایش در چهارشنبه, 27 بهمن 1395 23:40
 • اندازه قلم

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت