رابطه آهنگساز مشهور روس با استالین

رابطه آهنگساز مشهور روس با استالین

رابطه آهنگساز مشهور روس با استالین

رابطه آهنگساز مشهور روس با استالین
رابطه آهنگساز مشهور روس با استالین

تازه‌ترین رمان ترجمه شده از جولین بارنز با نام «هیاهوی زمان»، ترجمه روح‌انگیز شریفیان از داستان «بمب روی خاله مامانی» و مجموعه داستان «اسم شوهر من تهران است» تازه‌ترین آثار پرفروش‌ روزهای آغازین مردادماه هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بنا به گفته‌ی کتابفروشی‌ها و شهرکتاب‌های تهران از 2 مردادماه تا 7 مردادماه، و درحالیکه تنها 10 روز از طرح حمایتی «تابستانه کتاب» باقی مانده پای چند کتاب جدید هم به لیست پرفروش‌ها باز شده، اما کتاب‌های جدید زمستان ۹۴ و بهار ۹۵ هنوز هم جای خود را در این لیست حفظ کرده‌اند.

کتاب‌هایی مثل «هنر شفاف اندیشیدن» رالف دوبلی با ترجمه عادل فردوسی‌پور، «بی‌شعوری» از خاویر کرمنت و رمان‌های «دختری در قطار» نوشته پائولا هاوکینز و «ملت عشق» الیف شافاک که از پاییز و زمستان سال گذشته جزو کتاب‌های پرمخاطب شناخته می‌شوند، در تابستان ۹۵ هم خواهان دارند و هربار دوباره سرو کله‌شان در لیست پرفروش‌ها پیدا می‌شود.

مجموعه داستان «دوست داشتم کسی جایی منتظرم باشد» نوشته آنا گاوالدا و رمان «کافه چرا» از جان استراکی که معنای زندگی و مکانی برای یافتن چراهای موجود در ذهن آدمی را در قالب داستان روایت می‌کند و در کمتر از پنج ماه، با سه ترجمه متفاوت، منتشر شد و نمایشنامه «مرغابی وحشی» هنریک ایبسن نیز داستان‌های نسبتا قدیمی هستند که این هفته به لیست پرفروش‌ها راه پیدا کرده‌اند.

تازه‌ترین رمان ترجمه شده از جولین بارنز، نویسنده مشهور انگلیسی یعنی «هیاهوی زمان» که در سال ۲۰۱۶ منتشر شده و درواقع داستانی است براساس زندگی دمیتری شاستاکوویچ، آهنگساز مشهور روس، و رابطه او با حکومت شوروی در دوران استالین و خروشچف و ترجمه روح‌انگیز شریفیان از داستان زندگی یک نوجوان که در دوران جنگ جهانی دوم در لندن زندگی می‌کند نوشته جودیت کر با نام «بمب روی خاله مامانی» به همراه مجموعه داستان «اسم شوهر من تهران است» زهره شعبانی هم تازه‌های پرفروش‌ هستند که در روزهای آغازین مردادماه پرطرفدار شدند.

همچنین ترجمه عبدالله کوثری از رمان «حکومت نظامی» اثر خوسه دونوسو که روایتی از زندگی «مانونگو ورا» خواننده‌ انقلابی شیلیایی را بیان می‌کند، روایت داستانی لنا اندرشون سوئدی از یک عشق مخرب که تمام روح و هویت یک زن را خراش می‌دهد و تمام اعتماد به نفسش را در مقابل شریک احساسی‌اش از او می‌گیرد یا‌‌ همان «تصرف عدوانی؛ داستانی درباره عشق» و رمان روسی «یادداشت‌های شیطان» به قلم لیانید آندری‌یف با ترجمه و تصحیح حمیدرضا آتش‌برآب هم، داستان تازه‌چاپی هستند که در لیست پرفروش‌ها دیده می‌شوند.

یازدهمین رمان جولین بارنز که نخستین‌بار در سال ۲۰۱۱ منتشر شده و جایزه بوکر را نیز دریافت کرده است، تحت عنوان «درک یک پایان»، رمان «پس از تو» نوشته جو جو مویز نویسنده و روزنامه‌نگار انگلیسی به گفته ناشر این نویسنده در ادامه رمان «من پیش از تو» خلق شده است و رمان «من پیش از تو» هم داستان‌های خارجی تقریبا تازه‌وارد به فهرست پرفروش‌ها‌ هستند که چند هفته‌ متوالی است جایگاه خوبی در لیست پرفروش‌ها داشته‌‌اند.

 «پشت سرت را نگاه کن» نوشته سی‌بل هاگ و «مرا به کنگاراکس نبر» از آندره کورکف که در دههٔ اول پس از فروپاشی شوروی نوشته شده نیز دیگر داستان‌های خارجی پرطرفدار هستد.

رمان «آن‌ها که ما نیستیم» به قلم محمد حسینی که در شش بخش با نام‌های «مایی که تو می‌گویی1»، «یک گریز نه‌چندان کوتاه»، «مایی که تو می‌گویی2»، «بگذار خودم بگویم»، «حکایت همچنان باقی است؟» و «حالا تو که خوانده‌ای بگو» نوشته شده و توضیح پشت جلد کتاب، آن را کاوشی در دگردیسی آدم‌ها؛ از خود به دیگری و به دیگران‌شدن دانسته است در کنار داستان یک پلیس خسته و توبیخ‌شده که درگیر یک پروندهٔ عجیب می‌شود از یعقوب یادعلی با نام «آداب دنیا» و مجموعه داستان «هیولای خانگی» از فرشته احمدی که در ۸ داستان کوتاه؛ روایت‌هایی از سوالات فلسفی درباره اختیار انسان مطرح می‌کند؛ برگزیده‌های ادبیات ایران هستند.

سومین رمان مهدی یزدانی‌خرم با نام «سرخ سفید» که شخصیت‌های تاریخی مختلفی مثل جنازه‌ امیرعباس هویدا، استالین، بازیکنِ تیم تاجِ سابق، یک کشیش یونانی، استخوان‌های رضاخان و ... در آن حضور دارند و اولین رمان مهدی افشارنیک با نام «گود» که رشته حوادث و اتفاقاتی از از ۱۵ خرداد ۴۲ و حتی قبل از آن‌ را تا امروز مرور می‌کند و شخصیت‌های داستانی متنوعی از دختران چریک، پسران مدافع خرمشهر، مردان سنتی بازار تهران گرفته تا زنانی که تیمسارهای زمان شاه را به بازی می‌گیرند را شامل می‌شود، دیگر داستان‌‌های ایرانی هستند که پرفروش‌‌‌اند.

 «دیر آمدی ما شام را خوردیم» رسول یونان که در بیست‌ونهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران هم پرفروش شده بود و تازه‌ترین مجموعه شعر ترجمه شده از لطیف هلمت شاعر کرد عراقی با نام «گورستان گل‌ها» که به تازگی با ترجمه مختار شکری‌پور منتشر شده، نیز شعر‌های پرخوانندهٔ روزهای ابتدایی مردادماه است.

کتاب‌های «فهم برشت» ازجمله آثار مشهور وال‌تر بنیامین، فیلسوف و اندیشمند مطرح آلمانی با ترجمه مشترکی از حسین نمکین و دیگران، نمایشنامه «الکترا» نوشته اوریپید که در سال ۴۱۳ پیش از میلاد روی صحنه رفته و به تازگی با همت غلامرضا شهبازی و توسط نشر بیدگل منتشر شده، نمایشنامه‌های «مامورهای اعدام» و «جمجمه‌ای در کانه‌مارا» از مارتین مک‌دونا و نمایشنامه قدیمی‌تر «سو قصدهایی به زندگی آن زن» نوشته مارتین کریمپ نمایشنامه‌نویس معاصر بریتانیایی که اثری تجربی، ضد شخصیت و بدون طرح داستانی به شمار می‌آید هم آثار نمایشی خارجی پرخواننده در دهه اول مردادماه هستند.

کتاب «ابداع امر اجتماعی (رساله‌ای درباره افول هیجانات سیاسی)» نوشته ژاک دونزولو که برای خواننده شرح می‌دهد چه‌طور اُفت هیجانات سیاسی این فرصت را پیش آورد که راه‌حل ثباتِ سیاسی نه در وادی صِرف سیاسی و نه حوزة صِرف مدنی بلکه در وادیِ امر اجتماعی جستجو شود. نیز اثر پرخوانندهٔ حوزه سیاسی-اجتماعی در این روزهاست.

«طنز و طنزینه هدایت» اثر همایون کاتوزیان که سبک طنز مورد استفاده صادق هدایت در داستان‌های «علویه خانم»، «حاجی آقا»، «توپ مرواری» و «نامه‌های هدایت به شهید نورائی» را بررسی کرده و «نکته‌های ویرایش» از علی صلح‌جو نیز اثر تخصصی پرفروش حوزهٔ زبان و ادبیات فارسی در اولین هفته مردادماه هستند.

«خرد و خشونت، یک دهه فلسفه سارتر 1960-1950» به کوشش آر.دی.لینک و دی.جی.کوپر که با بررسی و تحلیل بزرگ‌ترین آثار متاخر ژان پل سارتر سرنخی ارزشمند از دوره‌ای سرنوشت‌ساز در کارنامه‌ی او و تاریخ فلسفه قرن بیستم را به مخاطب ارائه می‌کند و شخصا از سوی سارتر تایید شده، «کوگیتو: زنان اندیشه» که یک مقاله و چهار گفت‌وگوی کوگیتو با فلاسفۀ زن یا زنان فیلسوفی مثل مری وارتاک، جین همپتن، مارتا نوسباوم و نانسی کارترایت را شامل می‌شود و اثری از موریس بلانشو درباره مارکی دوساد، فیلسوف و نویسنده بزرگ فرانسوی با نام «عقل ساد» که به شیوه خاص خودش نوعی عقلانیت از میان «لایه‌های پنهان در افراط‌گری‌ها و هنجارگریز‌های» آثار ساد به خواننده منتقل می‌کند هم جایگاه خوبی در پرفروش‌ها دارند.

بر اساس این گزارش ناشرانی چون بیدگل، چشمه، مرکز و ثالث بیشترین آثار را در فهرست این‌ هفته‌ پرفروش‌‌ترین کتاب‌های کتابفروشی‌های تهران داشته‌اند.

کتاب‌های پرفروش هفته اول مردادماه

ردیف

عنوان کتاب

نام نویسنده/ مترجم

ناشر

قیمت (تومان)

درباره کتاب

1

هیاهوی زمان

جولین بارنز/ سپاس ریوندی

ماهی

15000

داستانی براساس زندگی دمیتری شاستاکوویچ، آهنگساز مشهور روس، و رابطه او با حکومت شوروی در دوران استالین و خروشچف

2

بمب روی خاله مامانی

جودیت کر/ روح‌انگیز شریفیان

مروارید

18500

داستان نوجوانی که در دوران جنگ جهانی دوم در لندن زندگی می‌کند.

3

خرد و خشونت، یک دهه فلسفه سارتر 1960-1950

آر.دی.لینک و دی.جی.کوپر/ رضا ولی‌یاری

مرکز

14500

بررسی و تحلیل بزرگ‌ترین آثار متاخر ژان پل سارتر

4

اسم شوهر من تهران است

زهره شعبانی

مرکز

8900

مجموعه داستان فارسی

5

هیولای خانگی

فرشته احمدی

ثالث

8000

8 داستان کوتاه درباره زندگی و اختیار انسان

6

درک یک پایان

جولین بارنز/ حسن کامشاد

فرهنگ نشر نو

16000

یازدهمین رمان جولین بارنز و برنده‌ جایزه بوکر

7

ابداع امر اجتماعی (رساله‌ای درباره افول هیجانات سیاسی)

ژاک دونزولو/ آرام قریب

شیرازه

16000

رساله‌ای درباره افول هیجانات سیاسی

8

یادداشت‌های شیطان

لیانید آندر‌ی‌یف/ حمیدرضا آتش‌برآب

انتشارات علمی-فرهنگی

18000

داستان روسی

9

حکومت نظامی

خوسه دونوسو/ عبدالله کوثری

نشر نی

30000

روایتی از زندگی «مانونگو ورا» خواننده‌ انقلابی شیلیایی

10

تصرف عدوانی؛ داستانی درباره عشق

لنا اندرشون/ سعید مقدم

مرکز

12500

داستان یک عشق مخرب که روح و هویت یک زن را خراش می‌دهد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 07 مرداد 1395 13:08
 • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت