چاپ کردن این صفحه

چگونه می‌توانم خوشحال باشم؟

چگونه می‌توانم خوشحال باشم؟ چگونه می‌توانم خوشحال باشم؟

صدیق تعریف در روز تولدش:

چگونه می‌توانم خوشحال باشم؟

صدیق تعریف گفت: چگونه می‌شود در روز تولد که علی‌القاعده می‌بایست خوشحال بود،خوشحال باشم؛وقتی جهانی که در آن زندگی می‌کنیم در محاصره جنگ و ناامنی و درد و بیماری و... است.

۲۵ دی ماه روز تولد صدیق تعریف،خواننده صاحب نام موسیقی ایرانی است. ایسنا به همین مناسبت با او گفت‌وگویی کوتاه انجام داد.

تعریف با بیان اینکه از غرق شدن سرنشینان و کشتیرانان کشتی نفت‌کش «سانچی» بسیار متالم و متأثر است،گفت:بهترین آرزویی که می‌توانم در روز تولدم داشته باشم، صلح،آرامش و عدالت اجتماعی است.برای مردم جوامعی مانند ما که به کشورهای جهان سوم و توسعه نیافته معروف هستیم،این آرزو از کودکی تا مرگ همراه همیشگی ما است. «هیولا»های کوچک و بزرگ حاکم بر جهان سکان کره خاکی را در دست گرفته‌اند و با تمام قوا از هیچ کاری در جهت اضمحلال و نابودی آن فروگذاری نمی‌کنند.

خواننده تیتراژ سریال امام علی(ع) درباره فعالیت موسیقایی این روزهایش اظهار کرد: کار تولید آخرین آلبومم به پایان رسیده و در حال حاضر مشغول مذاکره برای انتشار و پخش آن هستیم. بیشتر قطعات این آلبوم بر روی اشعار مولانا ساخته و پرداخته شده است. بخشی از آلبوم هم به تناسب این مجموعه روی اشعار کردی تنظیم و اجرا شده که این قطعات هم حال و هوایی نزدیک به اشعار مولانا دارند.

او در پاسخ به این پرسش که آیا به زودی برنامه‌ای برای برگزاری کنسرت دارد یا نه؟ گفت: زمانی که زلزله کرمانشاه اتفاق افتاد، من در مصاحبه‌ای آمادگی خودم را برای اجرای کنسرت‌هایی در مناطق زلزله‌زده اعلام کردم. این کنسرت ها به منظور همیاری و همراهی با مردم مصیبت‌دیده غرب کشور به زودی یعنی پیش از پایان امسال، به روی صحنه خواهد رفت.

***

صدیق تعریف خواننده موسیقی ایرانی متولد ۱۳۳۵ در سنندج است. او از دوران دبیرستان در تئاترهای دانش‌آموزی بازی می‌کرد و پشت صحنه یا روی صحنه آواز نیز می‌خواند.

تعریف در سال ۱۳۵۴ به دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران راه یافت و در سال ۱۳۵۹ در رشته هنرهای نمایشی فارغ‌التحصیل شد. از جمله اساتید وی در دانشکده می‌توان به بهرام بیضایی،هوشنگ گلشیری، شمیم بهار، گلی ترقی، میرفندرفسکی، سمندریان و داریوش آشوری اشاره کرد.

او در طول فعالیت حرفه‌ایش با موسیقیدانانی چون محمدرضا لطفی، حسین علیزاده، حسین دهلوی، فرهاد فخرالدینی، جلال ذوالفنون، مجید درخشانی، حسین یوسف‌زمانی، حمید متبسم و گروه‌های «همنوازان» و «کامکارها» همکاری کرده است. همچنین خواننده‌هایی مانند سالار عقیلی، حسین علیشاپور، امیر اثنی عشری و... از جمله شاگردان او بوده‌اند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم
موسیقی هنری ایران

آخرین‌ها از موسیقی هنری ایران

موارد مرتبط

برای ارسال نظر وارد سایت شوید