تغییرات تالار وزارت کشور برای برپایی کنسرت‌ها

Posted in تازه ها بازدید: 7001

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

تغییرات تالار وزارت کشور برای برپایی کنسرت‌ها

تغییرات تالار وزارت کشور برای برپایی کنسرت‌ها/ صدا بهتر شده است

تغییرات تالار وزارت کشور برای برپایی کنسرت‌ها
تغییرات تالار وزارت کشور برای برپایی کنسرت‌ها

یکی از مدیران تالار وزارت کشور درباره بازسازی و تجهیز این مجموعه برای میزبانی از گروه های موسیقایی بعد از آتش سوزی سال ۹۴ سخن گفت.

احمد بهرامی یکی از مدیران ارشد تالار وزارت کشور درباره اقدامات انجام گرفته برای بازسازی و بهسازی این مجموعه بعد از آتش سوزی مهر ماه سال ۹۴ به خبرنگار مهر توضیح داد: پس از آتش سوزی در تالار وزارت کشور تمامی همکارانم نهایت تلاش خود را انجام دادند تا این مکان دوباره بازسازی و وارد چرخه تالارهای مجهز میزبان کنسرت ها و برنامه های مختلف شود. از فردای آتش سوزی بدون در نظر گرفتن حاشیه ها و هیاهوهای رسانه ای دست به کار شدیم و سرانجام موفق به بازسازی و تجهیز این مکان شدیم که مخاطبان موسیقی فضای جدید تالار وزارت کشور را با برگزاری کنسرت عالیم قاسم اف و پرواز همای دیدند.

وی ادامه داد: این تالار به لحاظ نورپردازی، صدابرداری و سایر امکاناتی که یک سالن مجهز کنسرت باید دارا باشد تجهیز شده و ما توانسته ایم با طراحی و محاسبات سازه ای، فضایی را فراهم کنیم که دیگر در آن بازتاب صوت نداریم که این موضوع به تایید تعدادی از هنرمندانی که به تازگی در سالن وزارت کشور کنسرت برگزار کردند رسیده است. تالارهای اجرای موسیقی باید فضای آکوستیک و امکانات صوتی مناسب داشته باشند و ما این افتخار را داریم که فضای تالار وزارت کشور اکنون به یک آکوستیک صد در صد رسیده و کیفیت نسبت به دوره قبلی بسیار تغییر کرده است.

بهرامی درباره نحوه برنامه ریزی این مجموعه برای میزبانی از کنسرت ها و اجراهای زنده موسیقی گفت: قرار است جلساتی در هیات امنای تالار وزارت کشور انجام شود که بر اساس آن بتوانیم درباره نحوه میزبانی از کنسرت و دیگر برنامه ها به نتایج مشخصی برسیم. تمام تلاش ما این است که با تغییر فیزیکی و فنی تالار بزرگ کشور میزبان شایسته ای برای هنرمندان باشد و تنها مشکل ما کمبود پارکینگ است که امیدوارم هرچه زودتر رفع شود.

وی در پاسخ به این پرسش که اجاره بهای تالار وزارت کشور بر چه مبنایی به گروه های موسیقی ابلاغ می شود، بیان کرد: اجاره بهای تالار براساس امکانات سالن اعم از تعداد صندلی، امکانات جانبی مانند نور و صدا، پارکینگ به صورت محدود، لابی و پشت صحنه محاسبه می شود که در چارچوب ظرفیت سه هزار نفره سالن رقم عادلانه و حتی در برخی از موارد کمتر از اماکن دیگر است.

بهرامی در پایان تاکید کرد: آنچه برای ما در تالار وزارت کشور طی دوره جدید در اولویت قرار دارد میزبانی از برنامه ارگان های دولتی و خصوصی و سپس برگزاری کنسرت هاست. البته این به منزله کم اهمیت جلوه دادن کنسرت ها نیست چرا که اگر برنامه گذاری دارای مجوز اداره اماکن و دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد ما از این برنامه ها استقبال می کنیم.

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت