×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 27

برای تو که می‌خوانی کتاب شد/ اثری برای علاقه‌مندان آواز

برای تو که می‌خوانی کتاب شد/ اثری برای علاقه‌مندان آواز

برای تو که می‌خوانی کتاب شد/ اثری برای علاقه‌مندان آواز

برای تو که می‌خوانی کتاب شد/ اثری برای علاقه‌مندان آواز
برای تو که می‌خوانی کتاب شد/ اثری برای علاقه‌مندان آواز

کتاب «برای تو که می خوانی» با تشریح ۱۵۰ تصنیف آموزشی بر پایه چیدمان دستگاهی در دسترس علاقه مندان موسیقی ایرانی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «برای تو که می‌خوانی» شامل ۱۵۰ تصنیف آموزشی بر پایه چیدمان دستگاهی با نگارش و گردآوری پیمان پورشکیبایی، رضا جدیدی و زهرا مظفری توسط نشر رهی روانه بازار کتاب شد.

پیمان پورشکیبایی در پیش‌گفتار این کتاب نوشته است: «هنرجویان و دوستداران خواندن، آنچه در این کتاب می خوانید سخنان کوتاهی است که شما را رهنمون خواهد بود برای آنکه در پی این آرزوی زیبا و دست یافتنی تلاش کنید. در این کتاب در پی جستارهای ژرف نبوده ایم و تنها خواستیم برای رسیدن شما به این هنر زیبا راهتان را هموارتر کنیم.

تاکنون کتابی را نیافته ایم که چیدمان دستگاهی تصنیف‌ها و ترانه ها را اینگونه برای هنرآموزان ردیف کرده باشد بنابراین بر آن شدیم تا ترانه ها و تصنیف ها را به روش دستگاهی برای آموختن بهتر گردآوری کنیم.

درگردآوری نیز کوشیده ایم تصنیف ها و ترانه هایی را برگزینیم که هم ملودی مدل های ساختاری بیشتری از ردیف موسیقی ایرانی در خود داشته باشند و هم دارای ریتم های گوناگون ساختاری بیشتری از ردیف موسیقی ایرانی در خود داشته باشند و هم دارای ریتم های گوناگون باشند و هم خوانندگانی را که درست خوانی بهتری از این تصنیف ها داشته اند برگزیده ایم. همچنین نگارش ترانه ها و تصنیف ها بر پایه جمله موسیقی است که هنگام خواندن خواننده، آسان‌تر شعر و موسیقی را از پیش دیدگان بگذارند.

تصنیف‌های برگزیده از ساخته های ارزشمند شاعران، موسیقیدانان و خوانندگانی هستند که برای سرزمین و مردم دوست‌داشتنی اش جز مهر و عشق نمی‌خواستند و در این راه از جان و تن مایه گذاشته اند. چه اندازه ارزش های فرهنگی ما از ورای موسیقی و اشعار و خوانش آن هویداست و چه بسیار برانگیختن یادکردهای ما از سرزمین را گوشزد می کند و چه بسیار خاطره ساز ما برای آینده روزگار خواهد بود. بر ماست که به پاسداشت این هنر و هنرمندان ارزشمند این دستاورد پر از ژرفا را بیاموزیم و در پی آموزش فرزندانمان باشیم.»

کتاب «برای تو که می خوانی» با نگارش و گردآوری پیمان پورشکیبایی، رضا جدیدی و زهرا مظفری توسط نشر «رهی» با قیمت ۳۰ هزار تومان روانه بازار کتاب و موسیقی شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 • آخرین ویرایش در شنبه, 02 بهمن 1395 23:41
 • اندازه قلم

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت