ارکستر کودکان جشنواره سی‌ودوم را افتتاح کرد

ارکستر کودکان جشنواره سی‌ودوم را افتتاح کرد

ارکستر کودکان جشنواره سی‌ودوم را افتتاح کرد
ارکستر کودکان جشنواره سی‌ودوم را افتتاح کرد

در اولین شب از اجراهای تالار وحدت پوئم سمفونی ارکستر پارس و رامبرانت تریو به همراه حسام اینانلو روی صحنه رفتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سی و دومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر با اجرای ارکستر پارس در ساعت ۱۸:۳۰ در تالار وحدت آغاز شد.

پوئم سمفونی ارکستر پارس به سرپرستی ناصر نظر از گروه های موسیقی قدیمی در بخش کودک و نوجوان است.

ارکستر موسیقی پارس سه دهه فعالیت در بخش کودک و نوجوان دارد. این ارکستر که در سال دو اجرا برگزار می‌کند اولین اجرایش را در روز جهانی کودک و در جشنواره موسیقی فجر دومین اجرای این گروه برگزار شد. ارکستر موسیقی پارس تنها گروهی است که برای کودکان در جشنواره فجر برنامه اجرا کرد.

ناصر نظر سرپرست این گروه بیش از ۳۰ سال است که به تدریس موسیقی می‌پردازد و گروه پارس را در سال ۱۳۶۴ تاسیس کرده است این گروه از قدیمی‌ترین گروه‌‌های موسیقی است که در بخش کودک و نوجوان فعالیت‌ می‌کند.

این ارکستر در دو بخش ایرانی و گروه‌نوازی هارپ و گروه کر به همراهی سازهای زهی اجرا داشت.

دومین اجرایی که در تالار وحدت برگزار شد کنسرت رامبرانت تریو و حسام اینانلو بود که در ساعت ۲۱:۳۰ روی صحنه رفت.

تریوی هلندی "رامبرانت" که تاکنون با کیهان کلهر و حسین‌ علیزاده همکاری و اجرای مشترک داشته است، در اولین شب از سی و دومین جشنواره موسیقی فجر همراه با حسام اینانلو کمانچه‌نواز ایرانی یک کنسرت مشترک را برگزار کرد.

آنسامبل رامبرانت تریو متعلق به رامبرانت فرِریکس پیانیست مشهور هلندی است. در این اجرا فرریکس به عنوان نوازنده پیانو و آکاردئون، وینسنت پلنر (پرکاشن) و تونی اورواتر (کنترباس) روی صحنه رفتند.

کنسرت مشترک رامبرانت تریو و حسام اینانلو در دو بخش اجرا شد. در بخش نخست این کنسرت، آنسامبل رامبرانت روی صحنه رفت و برخی از آثار خودش را اجرا می‌کند و در بخش دوم آن، حسام اینانلو نیز به همراه رامبرانت تریو به بداهه‌نوازی می‌پردازد.

رامبرانت تریو، آلبوم جدیدی را با همکاری کیهان کلهر تولید کرده که تا پایان سال توس  نشر معتبر ECM روانه بازار خواهد شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 • آخرین ویرایش در شنبه, 25 دی 1395 16:51
 • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت