×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 27

سازهای ارکسترال در هفتمین شب جشنواره می‌نوازند

سازهای ارکسترال در هفتمین شب جشنواره می‌نوازند

سازهای ارکسترال در هفتمین شب جشنواره می‌نوازند
سازهای ارکسترال در هفتمین شب جشنواره می‌نوازند

هفتمین شب از سی و دومین جشنواره موسیقی فجر با اجرای دوباره ارکستر ملی و اجرای مشترک ارکستر سمفونیک و ارکستر ایتالیایی و ۹ اجرای دیگر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در هفتمین شب از سی و دومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر ۱۱ اجرا در ۶ سالن برگزار می‌شود.

 در تالار وحدت و از ساعت ۱۸:۳۰ ارکستر یگور شوتسوف از اکراین و آنسامبل زهی شهرزاد روی صحنه می‌رود. همچنین از ساعت ۲۱:۳۰ اجرای ارکستر سمفونیک تهران به همراه ارکستر ایتالیا برگزار می‌شود.

 تالار رودکی از ساعت ۱۸:۳۰ گروه شواش مازندران به سرپرستی محمد ابراهیم عالمی روی صحنه می‌رود و ساعت ۲۱:۳۰ گروه لیان به سرپرستی محسن لیان از استان بوشهر در این تالار اجرا دارد.

 برج آزادی ساعت ۱۸:۳۰ میزبان گروه ایل بانگ بختیاری به سرپرستی کوروش اسدپور است و ساعت ۲۱:۳۰ آریا عظیمی‌نژاد اجرا دارد.

 فرهنگسرای نیاوران ساعت ۱۸:۳۰ میزبان پویان بیگلر است همچنین گروه چهارباغ به سرپرستی علی رستمیان و محمدرضا رستمیان اجرا دارد.

 سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی ساعت ۱۹ میزبان محسن یگانه در بخش پاپ جشنواره فجر است و زانیار خسروی از ساعت۲۲ در این سالن اجرا دارد.

از ساعت ۲۱:۳۰ ارکستر ملی ایران به رهبری فریدون شهبازیان و خوانندگی علیرضا افتخاری برای دومین بار در این جشنواره در برج میلاد روی صحنه می‌رود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 30 دی 1395 22:07
 • اندازه قلم

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت