اجرای «خدای ناخدا»ی ایرانی در فستیوال موسیقی مذهبی لندن

اجرای «خدای ناخدا»ی ایرانی در فستیوال موسیقی مذهبی لندن اجرای «خدای ناخدا»ی ایرانی در فستیوال موسیقی مذهبی لندن

اجرای «خدای ناخدا»ی ایرانی در فستیوال موسیقی مذهبی لندن توسط گروه کر کلیسای کاتولیک

گروه کر کلیسای کاتولیک شهر لندن قطعه «خدای ناخدا» ساخته مسعود نکویی را در فستیوال ‌بین‌المللی موسیقی معاصر مذهبی این شهر اجرا خواهد کرد.

مسعود نکویی (آهنگساز و سرپرست گروه کر مهروطن) در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: چهار قطعه را برای فستیوال موسیقی مذهبی معاصر لندن ارسال کردم که قرار بود منتشر شود ولی مسئولان پس از شنیدن کارها و دیدن پارتیتور قطعات، تصمیم گرفتند قطعه «خدای ناخدا» را در این فستیوال اجرا کنند.

وی در ادامه افزود: قطعه «خدای ناخدا» درباره ناخدایی است که صبح زود در داخل یک لنج جنوبی روی دریا، خدای خودش را به وسیله آواهایی صدا می‌زند. این اثر آکاپلا بیشتر از آواها تشکیل شده و شعر کوتاهی دارد.

این آهنگساز همچنین عنوان کرد: قرار است «خدای ناخدا» 23 اردیبهشت در اختتامیه فستیوال موسیقی مذهبی معاصر لندن و در کلیسا کاتولیک بیس واتر این شهر به همراه آثاری از موسیقی ایتالیا و انگلستان اجرا شود. این آثار توسط گروه کر کلیسای کاتولیک شهر لندن اجرا خواهد شد.

نکویی گفت: خوشحالم که آثارم در این ژانر و در کشوری اجرا می‌شود که این موسیقی را به‌صورت کامل می‌شناسند و به‌صورت جدی آن را قرنهاست اجرا می‌کنند و ارتقا می‌دهند. در واقع پذیرش آثار توسط کمیته فنی و هنری این فستیوال برایم بسیار ارزشمند است زیرا با وجود قوانین دقیق هارمونی و کنترپوان در موسیقی مذهبی کلیسایی، این توجه و این اجرا توسط این گروه کر در لندن که از بهترین گروه‌های کر در این حوزه است، مرا به ادامه این راه امیدوار می‌کند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت