مطالبات هنرمندان تا پایان فروردین پرداخت می‌شود

Posted in تازه ها بازدید: 4386

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مطالبات هنرمندان تا پایان فروردین پرداخت می‌شود

مطالبات هنرمندان تا پایان فروردین پرداخت می‌شود

مطالبات هنرمندان تا پایان فروردین پرداخت می‌شود
مطالبات هنرمندان تا پایان فروردین پرداخت می‌شود

دستمزد بخشی از هنرمندان و گروه‌های شرکت‌کننده در سی و دومین جشنواره موسیقی فجر که تا به امروز پرداخت نشده بود تا پایان فروردین به‌طور کامل تسویه خواهد شد.

فرزاد طالبی (مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) در گفتگو با خبرنگار ایلنا؛ ضمن اعلام این خبر گفت: دستمزد بسیاری از گروه‌های حاضر در دوره قبل جشنواره موسیقی فجر پرداخت شده و دستمزد برخی دیگر تاکنون پرداخته نشده است که امیدواریم با بودجه‌ای که قرار بوده روز چهارشنبه از طریق وزارت ارشاد به حساب ما واریز شود بتوانیم ظرف روزهای آینده باقیمانده این دستمزدها را نیز پرداخت کنیم.

وی در ادامه افزود: تاخیری که در پرداخت‌ها به وجود آمده به دلیل نامناسب بودن وضعیت مالی معاونت امور هنری بوده است. بخشی از این بدهی‌ها در این هفته و بخشی دیگر در هفته آینده پرداخت خواهد شد و امید ما این است که این کار تا پایان فروردین به پایان برسد.

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به این سوال که"با توجه به بلیت‌فروشی مناسب جشنواره موسیقی فجر و بودجه خود جشنواره، پرداخت دستمزد گروه‌ها چرا تاکنون به طول انجامیده است" گفت: معمولا تمام بودجه برگزاری جشنواره را از ابتدا به برگزارکنندگان نمی‌دهند؛ ضمن اینکه بخشی از درآمدهای حاصل از بلیت‌فروشی‌ها صرف هزینه‌های برگزاری جشنواره شد و بخش دیگر آن نیز به تعدادی از گروه‌ها پرداخت شده است.

فرزاد طالبی ادامه داد: نکته این است که بودجه‌ای که دولت قرار بوده برای برگزاری جشنواره بپردازد تاکنون واریز نشده بود. این مسئله نیز طبیعی است چون بودجه را معمولا پس از برگزاری جشنواره پرداخت می‌کنند. من الان عدد و رقم ندارم که بگویم دستمزد چه تعداد از گروه‌ها و هنرمندان پرداخته شده و چه مقدار باقی مانده است اما طبق قولی که به ما داده شده انشاءالله تا پایان فروردین تمام مطالبات مربوط جشنواره موسیقی فجر پرداخت خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت