تمرین لوریس چکناواریان برای اجرای سوئیت عاشقانه‌ها و آرارات

تمرین لوریس چکناواریان برای اجرای سوئیت عاشقانه‌ها و آرارات

تمرین لوریس چکناواریان برای اجرای سوئیت عاشقانه‌ها و آرارات
تمرین لوریس چکناواریان برای اجرای سوئیت عاشقانه‌ها و آرارات

پس از اجرای ضعیف ارکستر سمفونیک تهران در کنسرت ارمیا؛ حال ارکستر سمفونیک تهران به همراه نوازندگان ارکستر جوانان جهان تمرینات خود را آغاز کرده و این فرصتی‌ست تا این ارکستر بار دیگر خودش را بعد از رفتن علی رهبری ثابت کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ ارکستر جوانان جهان که از روز گذشته وارد تهران شده؛ تمرینات خود را با لوریس چکناواریان آغاز کرده است. این ارکستر قرار است در کنار ارکستر سمفونیک تهران سه شب اجرا را با رهبری دامیانا دورانا، لوریس چکناواریان و نصیر حیدریان برگزار کند.

در اولین تمرینات ارکستر سوئیت عاشقانه‌ها و سوئیت آرارات از آثار لوریس چکناواریان آماده می‌شود. ارکستر سمفونیک تهران که در اجرای قبلی خود چندان موفق عمل نکرد و اعتراض بسیاری از منتقدان موسیقی را به همراه داشت حال قرار است در کنار نوازندگان جوان مطرح ده کشور دنیا سه شب روی صحنه رود.

این دو ارکستر همچنین قرار است به رهبری نصیر حیدریان سمفونیک هفت شوبرت، سمفونی هفت بتهوون و سمفونی شومان را اجرا کنند.

پس از اجرای سمفونی ارمیا که در حمایت از وضعیت دریاچه ارومیه بود؛ کیفیت ارکستر سمفونیک تهران بسیار مورد نقد قرار گرفته است و حالا تمرینات این ارکستر با همراهی سه رهبر ارکستر و نوازندگان بین‌المللی فرصتی شده تا ارکستر بتواند به کیفیتی که در زمان مدیریت هنری علی رهبری داشته، دست پیدا کند.

ارکستر سمفونیک تهران این روزها تغییرات بسیاری داشته و چینش نوازندگان ارکستر نیز می‌تواند دلیلی برای کاهش کیفیت اجرا باشد. مشکلاتی نظیر عدم هماهنگی نوازندگان باعث شده تا این ارکستر صدادهی مطلوبی نداشته باشد و مورد نقد قرار بگیرد. از سوی دیگر طبق اعلام مدیرعامل بنیاد رودکی، شهرداد روحانی روز گذشته به عنوان رهبر دائم ارکستر سمفونیک معرفی شد و باید دید که برنامه این رهبر برای ارکستر سمفونیک تهران چیست.

آیا اخراج نوازنده و ورود نوازنده‌های جدید در انتظار ارکستر سمفونیک تهران است یا این ارکستر طی سه شب اجرای خود با ارکستر جوانان جهان چهره‌ای تازه از خود نشان می‌دهد؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
 • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 14 مرداد 1395 01:27
 • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

نکته ای از هزاران

 • کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت ها را در مرده شورخانه برگزار کنید

  کنسرت‌ها را در مرده‌شورخانه برگزار کنید خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز رضا ساکی خبر آمده است که یکی از گروه‌های تئاتر شهرستان مبارکه مجبور شده است به دلیل نبود سالن برای تمرین به قبرستان متوسل شود و از مرده‌شورخانه قبرستان به عنوان سن نمایش استفاده کند! استفاده از مرده‌شورخانه بسیار استفاده‌ هوشمندانه و دقیقی است. باید آفرین گفت به هنرمندان مبارکه‌ای که چنین طرحی را پیش روی ما گذاشتند. پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد کنسرت‌های موسیقی هم در فضای مرده‌شورخانه برگزار شوند. برگزاری کنسرت در مرده‌شورخانه مزایای زیادی دارد که به اختصار به آنها اشاره می‌کنم. یک: در مرده‌شورخانه چون همه در ترس حضور میت به سر می‌برند کسی دل‌ودماغ شادی کردن و دست زدن ندارد. دو: چون فضای مرده‌شورخانه سرد است همه دست‌هایشان را در جیب می‌کنند و لذا کسی اشتباهی دست کسی دیگر را نمی‌گیرد. سه: چون مرده‌شورخانه ترسناک و سرد است کنسرت‌ها از زمان…

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

برگی از تاریخ موسیقی

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004

 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام یا واتساپ
09226521131

ورود به سایت